Фудбал

Квалификације за Светско првенство: Велика победа Холандије и Белгије док Португал опстаје са Луксембургом

Који Филм Да Видите?

Белгијска друга постава искористила је овај необичан почетак да импресионира тренера Роберто Мартинез пошто су у уторак претукли Белорусију са 8: 0 у квалификацијама за Светски куп.

Касни гол Дан Јамеса види да је Валес победио Чешку. Штавише, Турска држи 3-3 изједначена са Летонијом, а Хрватска је побиједила Малту са 3-0.

Холандија и Белгија однеле су велику победу. Португал долази с леђа да победи Луксембург, док Словачка и Норвешка напредују. Играчи Мартинеза тражили су места у тиму за Евро 2020.

Подигла је Белгију на седам бодова у три уводна меча у групи Е. А Белорусија је први пут изгубила након отварања понуде да победи Естонију са 4: 2 за викенд.

На врху ФИФА-ине ранг листе, Белгија се попела са 4: 0 на полувремену у Ден Дреефу, пошто је Белорусија претрпела значајан пораз.

Другде у групи Е, покојни Дан Јамес је Велсу донео кључну победу над Чешком од 1: 0, пошто су обе екипе завршиле утакмицу са десет људи у Цардиффу.

Велс је пропустио најбољу шансу.

Велс је пропустио најбољу шансу у првом полувремену ретким нападом, пошто је осујетио блиски напор Гаретха Балеа Тхомас Вацлик .

Али везњаци су добили бројчану предност након прекида, пошто је Патрик Сцхицк послао лопту због подизања руке на Цоннора Робертса након боксерског прибора.

Фудбалски тим Велса (Извор ФИФА)

Фудбалски тим Велса (Извор: ФИФА)

Робертсу је одбијена друга резерва. Прву је зарађивао у инциденту са Сцхицком.

Међутим, Велс је после одиграо најбоље, пронашавши победника као центаршут Бејла. Лопта коју је Јамес паметно упутио кући својим четвртим голом Велсом (81).

Јое Родон је порекао Ондреј Целустка пресудан казнени ударац у извођењу пенала. Пошто је Велс одржао прву победу у кампањи, оставивши их на трећем месту. Поен након тога Чеси су одиграли једну утакмицу.

Муве друге половине Холандије кренуле су ка Гибралтару.

Крилно крило Холандије Стевен Бергхуис постигао је један гол, а постигао је други када су победили у првом полувремену победом Гибралтара са 7: 0.

Фудбалска екипа Неатхерланд (Извор ФИФА)

Фудбалска репрезентација Холандије (Извор: ФИФА)

Луук де Јонг, Мемпхис Депаи, Георгинио Вијналдум и Дониелл Мален сви су постигли погодак када су гости у девет минута другог полувремена постигли четири гола за убедљив поен. На бодове након суспензије фрустрираног менаџера Франк де Боер-а.

Замјеник Донни ван де Беек додао је шесту, а Депаи је дошао на друго мјесто, пошто је Холандија забиљежила највећу побједу од 7: 0 над Сан Марином 1993. године.

Крилни бек Холанда и Ајака Далеи Блинд морао је бити искључен у 53. минуту након што је претрпео потрес мозга и повреду скочног зглоба.

Де Боер је рекао: Не знамо колико је лоше. Међутим, ако је у питању озбиљна повреда, да, то је велики ударац.

Уочи меча, холандски играчи такође су носили мајице дизајниране да истакну невољу катарских емигрантских радника. Ко је био домаћин следећег Светског купа. Након што се придружио сличним протестима норвешких и немачких играча у претходним мечевима.

Холанђани су се пласирали на друго место у групи Г.

Холанђани су се пласирали на друго место у групи Г са шест бодова из три утакмице. Поен заостатка за лидерима Турском, којих је Летонија изненађујуће држала са 3-3 код куће.

Турска је порасла са 2: 0 за пола сата. Захваљујући головима Кенана Карамана и Хакана Цалханоглуа пре него што је Робертс Савалниекс вратио гол.

Тим Турска (Извор Хуррииет Даили Невс)

Тим Турска (Извор: Хуррииет Даили Невс)

Бурак Иилмаз вратио је турско вођство са два гола у шеснаестерцу пре Робертса Улдрикиса, а Давис Икауниекс погодио је у Летонији.

Норвешка је такође победила 1: 0 против Црне Горе. Александар Сорлотх постигао је свој други погодак у три победе.

Португал преживљава панику против Луксембурга.

Кристијано Роналдо постигао свој први гол у квалификацијама за Светски куп. Али, такође је пропустио мистериозну пензију јер је Португал био приморан да дође позади да победи Луксембург са 3: 1.

Луксембург је у меч ушао пун самопоуздања након победе над Републиком Ирском од 1: 0.

Повела је у запањујућој акцији против европских шампиона. Док је рођени Португалац Герсон Родригуес, који је постигао гол против Ирске, кренуо главом у сат.

Португал се два пута приближио изједначењу пре него што је Диого Јота постигао изједначење у другом минуту продужетака на крају првог полувремена.

Роналдо је у суботу одбио гол у нерешеном резултату 2: 2 са Србијом. Упркос паду лопте, повели су Португал у рано рано у другом полувремену.

Гађали су у доњи угао после додира са Јоаоом Цанцелом.

Роналдо је требало поново да постигне гол на половини пута када му је лопта пала на ноге након лошег повратка у Луксембургу.

Али водећи португалски играч је пуцао право на Антхони Морис-а, који је спасио други покушај нападача одмах након ногу.

Замена Јоао Палхинха је у 80. минуту довео Фернанда Сантоса испред, погодивши угао Педра Нета и постигавши први гол у земљи.

А посао посетилаца је лакши када је Луксембуржанин Макиме Цханот искључен 87. секунде.

Победа је Португалију подигла у групу А за седам бодова после три утакмице, на нивоу са Србијом, са трећим местом Луксембург са три бода.

Раније током дана, Србија је победила Азербејџан са 2: 1.

Хрватска види Малту

Хрватска је код куће победила Малту са 3: 0. Након нападача из другог полувремена, Иван Перишић, Лука Модрић и Јосип Брекало приморали су ударне посетиоце да се покоре.

Резултат групе Х подигао је хрватске тркаче у Светском купу 2018. на шест бодова у три утакмице.

Цроатиа Вс. Малта (Извор Спортскееда)

Цроатиа Вс. Малта (Извор: Спортскееда)

Уочи разлике у головима Русије, након што су Руси изгубили 2-1 од трећепласиране Словачке, пет бодова напред.

Хрватска је у првом полувремену опсела Малту и створила прве две шансе када је Никола Влашић са 10 метара широко опалио када је ударац главом Марија Пашалића у 14. минуту погодио пречку.

Модрић и Перишић, који су на клупи почели након вежбања прве две утакмице Хрватске, направили су масовни ударац.

Након што их је тренер Златко Далић бацио након паузе, домаћи су се мучили да преброје путове снабдевања.

Перишић је прекинуо ћорсокак завршивши близину у 62. минуту.

Када је лопту предао саиграчима, Борна Баришић и Модрић погодили су на пенале за 2: 0. У 76. минуту касније, Кириан Нвоко је извео корнер Мислава Оршића.

Перишић (Извор Бундеслига)

Иван Перишић (Извор: Бундеслига)

Брекало је у 90. минуту једноставним тапкањем додао трећину након што је Перишић пројурио низ леву страну и убацио десни пас у задње крило.

чиме се лавар лопта бавио

Роберт Мак постигао је гол и обезбедио победника док је Словачка победила Русију са 2: 1, завршавајући низ победа Русије у квалификацијама за Светско првенство.

Наде Словеније у квалификације изгледају ведро након победе над Хрватском прошле недеље. Али они сада бледе након пораза од Кипра од 1: 0.

Голмани су постигли погодак у 42. минуту када је Иоаннис Питтас шутирао поред Јана Облака.

Кипар се дубоко брани и држи се друге победе у само 14 утакмица.