Еуро Цуп

Велс 2-0 Турска: Бале и Рамсеи помогли су Валесу да победи

Велс је учинио кључни корак квалификација за друго коло Евро 2020, пошто је савладао Турску након запањујућег окупљања у Бакуу.

Са више од 30.000 гледалаца у азербејџанској престоници који су успешно извели домаћу утакмицу Турске, Велс је на дух непријатељства одговорио снажним, увредљивим приказом. Отворили су се противницима по вољи.

Након низа пропуштених шанси у првој половини немирне сезоне, Гаретх Бале одиграо је сјајан пас у одбрамбеном срцу Турске за Аарон Рамсеи , који је спустио лопту и завршио добро.

Иако се Турска вратила снажна, Велс је пропустио одличну прилику да појача своје водство када је капитен Бале погодио једанаестерац преко пречке.

Дошло је до повремених шокова у одбрани Велшана који су се опирали турској инвазији. Са Данни Вард правећи значајне уштеде прекасно за порицање Мерих Демирал .

Али Цоннор Робертс је у дубини надокнаде погодио корнер да би учврстио победу Велса од четири бода, а преостала је још једна утакмица у групној фази.

теиана таилор колико има година

Финални меч играће се у недељу у Риму, где ће се састати са фаворитима групе А у Италији, који ће се касније у среду састати са Швајцарском.

Након ремија 1: 1 са Швајцарском у првом мечу прошле суботе. Велс ће помно пратити догађаје на стадиону Олимпицо јер би утакмица могла имати велики утицај на њихове наде у пласман у осмину финала.

Али без обзира на догађаје у Риму, многи су импресионирали овај импресиван наступ и резултат против Турске. Пре овог турнира као потенцијални тамни коњи обележили су изузетну трансформацију из Роберт Паге ‘С сиде.

Велс се трансформисао.

Велс је био беспослен, често раздвојен у свом првом нерешеном резултату 1: 1 са Швајцарском у суботу. Али, нису променили меч. Били су непрепознатљиви.

Бале и Рамсеи, непознати против Швајцараца, били су у великој мери умешани од почетка и били су повезани са позитивним исходом.

Капетан Бале је у шестом минуту пронашао Рамсеија напуњеног лоптом. И, након што се окренуо унутра Цаглар Соиунцу , шут везисте Јувентуса на најближу стативу одбранио је Угурцан Цакир .

С обзиром да је Бале замијенио крила с Даниелом Јамесом, што је апсолутна пријетња за турску одбрану, постојала је сврха и брзина у велшкој игри која је недостајала у њиховој првој утакмици.

Велс је трансформисао своју игру (Извор: Валес Онлине)

Увек су отварали прилике, где је Јамес прешао Киеффер Мооре -а, који је напредовао пре него што је други Бале преко лопте поставио Рамсеи -а, који је налетео и упутио ударац преко пречке.

Да је било пуног осећаја да ће се ове изгубљене прилике икада вратити да угризу тим Велса. Ти страхови би требали да се ублаже када је њихова звездана комбинација стигла при трећем упиту.

Бале је преузео посјед на пола пута, видио Рамсеиа како трчи иза одбране Турске. И сазнао је да је његов саиграч са стручно одмереним чипом.

Штавише, Рамсеиева контрола над игром била је подједнако квалитетна, као и његова лоша завршница.

Бејл је промашио пенал.

Уз срећу да не заостане, већ да јој се диви снажна и утицајна публика у Турској-Азери, већ јој се дивила, Турска је у другом полувремену постављена на врло нападачки начин са дефанзивцима и крилним нападачима.

Капитен Бурак Иилмаз имао је одличну прилику да изједначи девет минута у другом полувремену када је Каан Аихан погодио лопту у области Велса. Али нападач Лиллеа изашао је из непосредне близине.

То је био један од многих покушаја Турске у време огромног притиска. Након отпора, Велсу је такође дозвољено да повећа своје вођство у игри.

Бејл је промашио пенал (Извор: Метро)

Бале је у казнени простор увео Мехмета Зекија Челика и, када му је турски дефанзивац обесио ногу, гурнуо лопту испред себе и испустио је.

Судија Артур Диас показао је на место, а Бале је иступио, затетуравши свој залет. Пре него што изведе казнени ударац преко пречке.

Међутим, Турска још није завршила. Вард је добро спасио главу моћног Демирала са само три минута. Али Валес је имао последњу реч.

Без страха од промашаја пенала, Бале је продужио у турској ложи. И ставио лопту на неуморног Робертса, чији је завршетак на клиници утишао домаћу публику. Такође, оставило је неколико стотина навијача из Велса да славе дуго у ноћ.

Бале и Рамсеи оживљавају класичну комбинацију Валеса.

Публика која подржава Турску од више од 30.000 је ућуткана, тако да је на последњи звиждук у Бакуу. Могли сте само чути вапаје радости велшких играча.

Победа од 2: 0 у среду била је њихов најбољи меч и резултат од Еура 2016. То је била охрабрујућа кампања која се завршила у првом полуфиналу у историји Велса.

Осим тога, Гаретх Бале и Аарон Рамсеи играли су водеће улоге током тог златног лета у Француској. И под ноћним небом Евро 2020, звезде Велса су још једном заискриле.

Није одувек било тако. Оба играча морала су да подносе периоде фрустрације по својим високим стандардима.

Будући да су их током прошлог Европског првенства ометале повреде или недостатак редовних акција са клубовима.

Бејл и Ремзи оживљавају класичну комбинацију Велса (Извор: ББЦ)

Али у среду увече, Бејл и Ремзи позвали су дух 2016. да одведе Велс у полуфинале Еура 2020.

Двојац се добро уклопио са почетним голом Велса, а капитен Бале је предложио боље у одбрани у Турској да Рамсеи контролише и успешно заврши.

Док је Бале тада промашио пенал у другом полувремену. Али, није обесхрабрен заостатком, договорио је да Цоннор Робертс обезбеди дупли у продужетку Велса.

Веома је тешко упоредити игру ове сезоне са оном из 2016. Али и даље је невероватно успешна, рекао је Бале.

Уживаћемо у овоме, вечерас и сутра, а онда очекујемо следећу утакмицу.

Следећа утакмица биће последња у групи А која ће се суочити са италијанским лидерима и фаворитима на стадиону Олимпицо у Риму.

За Рамсеи -а, игра ће имати додатну вредност. Играјући свој клупски фудбал у Јувентусу, биће на свом редовном стадиону Аззурри.

Било је и познавања Бакуа. Његов погодак против Турске, бриљантна асистенција, сигуран завршетак, важност тренутка био је попут пролазног циља да се Велс изведе на пут до запањујуће победе над Русијом од 3: 0 у њиховом последњем тимском мечу 2016.

Рамсеи је те године изабран за тим турнира. И, иако су ово још увек рани дани летње сезоне. Тридесетогодишњак показује како може да устане и оде на значајне догађаје.

Осетио сам олакшање. Имао сам две шансе раније да постигнем гол, али то прво полувреме данас је било боље, имали смо више контроле, рекао је.

У другом полувремену смо такође показали добар карактер, и такође мислим да заслужујемо победу.

Сада смо себи дали одличну прилику. Предстоји нам још једна одлична утакмица и сада смо на доброј позицији.

Имам неколико саиграча из Јувентуса који играју за Италију па ће ми тамо бити добро. Али ја сада представљам своју земљу и учинићемо све да победимо у тој утакмици.