Нба

Утах Јазз проналази победу над младим тимом Гриззлиеса у 3. игри

Најбоље постављени тим Утах Јазз има играче са више искуства у плеј-офу, док је тим Мемпхис Гриззлиес препун младих играча без много плеј-оф искуства.

Упркос искуству, Гризлији дају тешко време Џезу.

Исто се показало и у 3. утакмици плеј-офа између две екипе, а обе су се бориле за победу до последњег минута четвртине.

Џез је ипак дошао до коначне победе над младим Гризлијима.

Победили су Гриззлиес 121-111, повевши у серији 2-1.

Мике Цонлеи и Донован Митцхелл водили су џез до победе.

С друге стране, Ја Морант је наставио своју историјску ноћ заједно са Диллоном Брооксом како би држао џез на прстима упркос губитку.

Џез је почео снажно, повео у првој четвртини.

Донован Митцхелл је пронашао Рудија Гоберта за преокрет како би започео четвртину.

Затим је испустио полагање следећег поседа.

Док Ја Морант поставља Јарен Јацксон Јр. за тројку.

Имали су 7-3 око два минута у четвртини, а Јазз је повео са четири поена.

Диллон Броокс је потом смислио скакача, а Роице О’Неал је узвратио трицом.

Мике Цонлеи је испустио тројку на следећем поседу.

Киле Андерсон је срушио скакача преко Митцхелла.

Митцхелл је затим брзо узвратио трицом. Морант је испустио полагање.

Имали су 18-9 око половине четвртине, а Гриззлиеси су заостајали за Јаззом за девет поена разлике.

Броокс је одмах након тога дошао до скакача, а Морант до флотера, смањивши вођство са мање од пет минута у четвртини.

О’Неал је срушио још једну тројку и Ја Морант је брзо дошао до кофе на другом крају.

Након тога, О’Неал је погодио још једну тројку повећавајући вођство на 9 поена са 2:20 преосталих у првој четвртини.

Морант је тада испустио распоред, а Јордан Цларксон је одмах узвратио скакачем.

Јое Инглес срушио је трицу са преосталих 53,3 секунде.

Георгес Нианг је испустио тројку, а Руди Гоберт је блокирао Ја Моранта на ивици.

Четвртина се завршила 22-34, а Јазз је повео 11 поена.

Џез је и даље доминирао Гризлијима у другој четвртини.

Руди Гоберт је другу четвртину започео закуцавањем на додавању Цонлеи-а.

Тиус Јонес је срушио тројку и Андерсон је дошао до кофе на следећем поседу.

Конли је брзо испустио тројку, а Грејсон Ален је узвратио тројком.

Џез је повео са 12 поена, преосталих 8:20 у четвртини.

Цонлеиев лоб за Гоберта продужава вођство за Јазз.

Аллен је испустио тројку, а Митцхелл је узвратио полагањем.

Морант је срушио тројку и дошао до закуцавања од 360 степени на додавању Брука.

О’Неал је тада испустио тројку и Броокс је узвратио пловком.

Потом је Мичел оборио тројку извукавши фаул.

Брукс се потом одвезао право до коша за пловак на промашају Џеза.

Цларксон је срушио тројку и Броокс је узвратио полажући.

Конли је испустио тројку, а Бојан Богдановић дошао је до тројке.

Граисон Аллен је узвратио трицом, а Андерсон је скренуо додавање Јазз-а и испустио распоред на другој страни.

Четвртина се завршила 62-51, а Јазз је поново повео са 11 поена.

Џез је наставио да води у трећој четвртини.

Конли је трећу четвртину започео тројком. Морант је шутирао скакача, али је промашио, а Јонас Валанциунас је одбацио промашај.

Валанциунас је потом испустио скакача, а Цонлеи је узвратио трицом.

Такође је дао отказ пропуштеном распореду Јарена Јацксона.

Имали су 68-59 са само 9 минута прекида у четвртини, пошто је Валанциунас промашио свој промашај.

Броокс је испустио тројку, а Митцхелл је накнадно испустио канту.

Јацксон се одвезао до руба и завршио са полагањем.

Брооков спин скакач смањио је водство Џеза на шест поена на половини четвртине.

Митцхелл је потом смислио распоред који је продужио вођство.

како је право име боомер есиасон-а

Десмонд Бане погађа тројку доводећи утакмицу до пет поена.

А Мичел је одговорио скакачем.

Ален је дошао до трице на додавање Моранта, заостајући за Јаззом на четири поена заостатка са мање од четири минута.

Узвратио је Богдановић шутирајући и трицом на следећем поседу.

Цларксон је испустио још једну тројку продужавајући вођство на 12 поена.

Морант је тада смислио скакача.

Било им је 80-90 са 1:41 преостало да играју у четвртини док је Морант поставио Андерсона за трицу.

Гоберт је дошао до канте након што ју је скоро изгубио од Гризлија.

Цларксон је срушио одскочну тројку са само 6,3 секунде на сату.

Четвртина се завршила 96-85, Јазз је повео.

Џез је победио у последњој четвртини.

Било је 96-89 са око два минута у четвртој четвртини

Јонес погађа тројку, али је промашује, а Андерсон је одбацује предност и смањује предност на три поена са мање од девет минута преосталих у четвртини.

Цларксон је тада испустио полагање, а Аллен је узвратио полагањем, а Гоберт га је чувао.

Ален је потом испустио тројку на следећем поседу, изједначивши утакмицу са мање од осам минута до игре.

Митцхелл је смислио полагање, али промашује и Гоберт испушта промашени ударац.

Морант је брзо смислио канту на другом крају.

Цонлеи је тада испустио тројку, а Морант се такође вратио са тројком.

Имали су 105-103 са Јаззом у вођству на половини четвртине.

Брукс је потом смислио скакача, поново изједначивши утакмицу.

Гризлији су коначно повели 105-107 са 4:52 преосталих у игри.

Цонлеиев лоб за Гоберта поново је везао утакмицу.

Имали су 107-109 са Гриззлиес-ом у вођству, док је Митцхелл извукао фаул, испустивши канту и повео поен.

Митцхелл је након тога испустио огромну тројку, а Гоберт је извукао фаул, испустивши канту.

Гоберт је одбио Јацксона право на рубу.

Џез је направио серију 12: 0, завршивши утакмицу победом над Гризлисима 121: 111.

Донован Митцхелл и Мике Цонлеи запечатили су победу за Јазз.

Џез је у првој четвртини кренуо са јаким вођством од 11 поена и наставио да доминира Гризлисима све док се Гризли нису вратили и изједначили утакмицу у четвртој четвртини.

Гриззлиеси су чак повели у последњих неколико минута у четвртој четвртини, али уз помоћ Цонлеи-а и Митцхелл-а, Јазз-и су дошли до серије 12-0 и на крају поразили Гриззлиес-е.

Донован Митцхелл водио је џез, постигавши 29 поена, 2 скока и 5 асистенција.

Кад будете имали момка с толико јаке ватре, он ће учинити да се неке ствари десе, рекао је тренер Јузе Јазз-а Куин Снидер након Митцхелл-овог наступа.

Док је Мике Цонлеи Јр. испустио 27 поена, 6 скокова и 8 асистенција против свог бившег тима.

Искрено, пресрећан сам због победе, рекао је Цонлеи након победе. Биће ово тешка серија. Доћи на овакво место које ми је толико познато и бити с друге стране и чути повике, дефинитивно поставља сцену. Задовољан сам победом.

Сви стартери постигли су двоцифрени број за Јазз.

Руди Гоберт је испустио 15 поена и 14 скокова дабл-дабл.

Бојан Богдановић завршио је са 15 поена, 6 скокова и асистенцијом.

Роице О’Неале је пао 12 поена и 7 скокова.

Док је Јордан Цларксон водио клупу џеза, спустивши 15 поена.

Имамо несебичну групу и момци су висили тамо. Разговарамо о затварању и то смо успели вечерас. Била је то читава група, рекао је главни тренер јазза Куин Снидер.

Одбрана Џеза касно у игри помогла је тиму да запечати победу.

Једна од ствари о којима смо разговарали је покушај побољшања у дефанзиви како утакмица пролази, рекао је Снидер. Очигледно је Ја тако сјајан играч. Мислио сам да је, као и било шта, Мајк Конли био невероватан брзином и присуством на лопти.

Ја Морант је наставио свој бриљантни наступ упркос поразу.

Млади тим Гризлија наставио је да се бори до последњих минута игре.

Као што су успели да зачине утакмицу у четвртој четвртини након што су заостајали чак 11 поена у ранијим четвртинама.

Гризлији су успели да се врате и чак повели у последњим минутима игре пре него што су на крају изгубили од одбране Џеза.

Ја Морант је наставио своје бриљантно шутирање упркос поразу јер је спустио 28 поена, 3 скока и 7 асистенција.

Изведбом у овом мечу, Ја постаје четврти играч у НБА историји који је испустио 100+ ПТС током своје прве три плеј-оф утакмице

Придружује се Вилту Цхамберлаину, Георгеу Микану и Кареем Абдул-Јаббар.

Поред Ја, Диллон Броокс је такође имао невероватно вече јер је спустио 28 поена, 3 скока и 2 асистенције.

Киле Андерсон је испустио 11 поена и 13 скокова дабл-дабл уз 5 асистенција.

Док је Јонас Валанциунас такође допринео 10 поена и 13 скокова дабл-дабл уз пет асистенција.