Вести

Полуфинале УЕФА Лиге шампиона: Све што треба да знате

Који Филм Да Видите?

Лига шампиона је у протеклих неколико сезона дала пуно шокантних резултата.

Сезона 20/21 донела је невероватне, али шокантне резултате, које љубитељи фудбала већ дуго нису видели.

Градско крстарење прошлим ПСЖ-ом

Манцхестер Цити је стигао на корак ближе злогласном високи тонови након што су у полуфиналу Лиге шампиона победили ПСГ са 4: 1.

Утакмицу која се дешавала између два најбоља европска тима, читав фудбалски свет гледао је интензивно.

Али начин Град играо током обе ноге, сви су прошли некакав шок.

У првој етапи, ПСГ повели преко свог капитена Оцене и изгледао је доминантно у првом полувремену.

Међутим, играчи Ситија знали су да морају стварати историју и играли су са тако високим притиском и интензитетом да одбрана ПСГ-а није била у стању да их избори.

Чим је почело друго полувреме, Цитизенс су вршили притисак и почели да стварају више шанси за свој гостујући гол.

Такође прочитајте: Цити Реацх Финалс По први пут

Прва прилика дошла је њиховом белгијском маестру на средини терена Кевину ДеБруинеу. Постигао је први гол у 64. минуту и ​​донео својој страни предност у гостима.

Са циљем, поверење Ситија је порасло и они су притискали још више него раније и дали одбрану ПСЖ-а за свој новац.

Велика пауза дошла је за МанЦити у 71. минуту, када Ријад Махрез ставио лопту поред мреже Кеилора Наваса и повисио на 2-1 до Цитизенс-а.

Са два гола предности, изгледало је да за ПСГ неће бити наде за повратак у утакмицу.

Будући да имају два гола мање, менаџер ПСГ-а Маурицио Поцххетино одлучио је да направи неке тактичке промене и довео је Андера Хереру.

Француски краљеви су почели да играју мало боље и покушали су да створе неке шансе за постизање другог гола.

Али, одбрамбени двојац Цити-а Рубен Диас и Јохн Стонес заједно са њиховим чуваром Едерсон показао се снажним против нападачких маестра ПСГ-а.

Утакмица је завршена 2-1 предношћу према Манцхестер Цитију.

У другој утакмици ПСГ је требао постићи најмање три гола ако је желео да стигне до финала Лиге шампиона друге сезоне заредом.

Килиан Мбаппе , француски вундеркинд је задобио повреду и постављен је на клупу. Без Мбаппеа, једини бољи нападач који је ПСГ имао био је Неимар .

Међутим, сам Бразилац није могао да направи било какву рупу у одбрани МанЦити-а.

Са предношћу коју су држали, Пеп Гуардиола је знао да или мора да брани читаву утакмицу и не дозволи ПСЖ-у да постигне гол или врши већи притисак на постизање голова како би изградио своју предност.

Одлучио је да се одлучи за потоњу тактику. Ријад Махрез показало се виталним још једном у реваншу.

Алжирац је у 11. минуту постигао свој други погодак у овом изједначењу и донео Ситију три гола предности.

Ријад Махрез слави свој циљ против ПСГ-а

Ријад Махрез слави свој циљ против ПСЖ-а (Извор: УЕФА)

Овим је ПСГ сада требао постићи најмање два гола ако је желео да утакмицу одведе у продужетке.

Екипа из Француске се потрудила, али није успела да прође поред Рубена Диаса и Џона Стонса, баш као у првој утакмици.

У укупно 14 шутева током целе утакмице, имали су нула шутева у мету. Овај однос је нешто што љубитељи фудбала нису видели из ПСЖ-а.

Прво полувреме се завршило у водству Ситија.

У другом полувремену, Поцхеттино је довео Моисе Кеан-а у нади да ће обезбедити Неимар нека нападачка подршка.

Авај, постало је погрешно.

Ријад Махрез забио нокат у ковчег ПСЖ-а у 63. минуту након поготка из додавања Фила Фодена.

које је пуно име ели маннинг

Овим голом Цити је сада имао три гола предности у односу на своје противнике и тражио је да запечати посао.

ПСГ је пропустио партнерство са Мбаппе и Неимар цела ова игра. Осим Неимара, ниједан играч његовог тима није успео да нападне одбрану града.

Погоршавајући ствари, Ангел Ди Мариа је добио црвени картон након што је ногом газио ногом против Фернандинха из Цитија.

Будући да је било 10 људи, ПСГ није могао ништа да уради и био је принуђен да се потчини Манцхестер Цити-у.

Ова победа обележила је историју за Манцхестер Цити, јер је овај тим, предвођен Пепом Гуардиолом, постао први тим који је стигао до финала УЕФА Лиге шампиона.

Манцхестер Цити ће се у финалу у Истанбулу сада сучелити са Цхелсеајем или Реал Мадридом.

Челси жели да победи дупло

Тхомас Туцхел и његова екипа из Челсија већ су стигли до једног финала ове сезоне у виду Ф.А Купа и сада траже своје друго.

Екипа из Лондона отишла је у Шпанију и стекла предност коју је заслужила на основу свог учинка.

Челси је постао сила на коју треба рачунати под Тхомас Туцхел је био . Њихова одбрамбена мастер класа приказана је прилично пуно ове сезоне.

Туцхел је избацио непромењену поставу из победе против Вест Хама у Премиер лиги.

Већина навијача и коментатори били су у неверици у вези са вестима о тиму.

Међутим, нико није био разочаран овом екипом јер је показао зашто се Челсија треба бојати, посебно у европским такмичењима.

У фасцинантном изједначењу на Естадио Алфредо Ди Стефану, Цхелсеа је изашао испред моћног Реал Мадрида.

Утакмица, за коју су многи стручњаци веровали да је лака за Реал Мадрид, у ствари је постала тешка против тактичке генијалности Тхомаса Туцхела.

Цхристиан Пулисиц, који је ове сезоне био у форми и ван форме, довео је гостујућу екипу у вођство у 14. минуту.

Међутим, упркос томе што се бранио далеко боље од противника, Цхелсеа је пустио гол преко Бенземе, чиме је резултат постигао 1-1.

Обе екипе су постигле голове у првом полувремену, а друго полувреме је било прилично другачије.

Упркос показивању знакова побољшања у другом полувремену, Челси је у потпуности надиграо Реал Мадрид.

Зинедине Зидане је играо 3-4-3 формацију коју је ретко играо против менаџера који се специјализовао за формацију и користи је већ дуже време.

Било је озбиљних сумњи у учинак Челсија пре почетка утакмице, али све се променило у последњем звиждуку.

Завршивши утакмицу 1-1, Цхелсеа је однио важну предност у гостима.

Реванш који ће се догодити 6. августа показаће се прилично плодоносним.