Нба

УЦЛА и Гонзага се невероватно поклапају, Јален Суггс блиста за Гонзагу

Историјски турнир УЦЛА завршава се победом Гонзаге Јален Суггс зујалица у продужетку ове недеље.

Носилац број 1 Гонзага суочио се са УЦЛА-ом у полуфиналном колу НЦАА турнира на стадиону Луцас Оил.

Док је Гонзага ушао на терен као најбоље рангирани тим током турнира.

Слично томе, УЦЛА је на терен ушла као тим који је ушао у фајнал-фор, први од 2008. године.

Обојица су НЦАА-и приредила меч да се сете како су једни и други ишли током регуларне четвртине.

УЦЛА пада на Гонзага на зујање у СЗ

УЦЛА пада на Гонзага на звучни сигнал у ОТ (извор: латимес.цом )

Сходно томе, улазак у продужетке и Гонзага је победио у мечу 93-90 против УЦЛА.

Такмичарска утакмица до последњих секунди.

УЦЛА је кренуо снажно, поентирајући на почетном поседу игре и настављајући да погађа отворене скакаче током игре.

На другој страни, Гонзагин играч Јоел Аиаии постигао је првих седам поена и у првих 20 минута завршио утакмицу високих 16.

Слично томе, Јохнни Јузанг је водио шут за УЦЛА, са 15 поена на 6-8 покушаја голова на терену пре одмора.

ЈохнниЈузанг је завршио на другом месту свих времена у поенима (137) за @УЦЛАМББ код мушкараца

ЈохнниЈузанг је завршио на другом месту свих времена у поенима (137) за @УЦЛАМББ у мушкој НЦАА (извор: твиттер.цом )

Прво полувреме се завршава изблиза, јер су обе екипе постигле кош, а ниједна није створила већи заостатак.

У првом полувремену меча Гонзага је повео 45-44 са само поеном разлике.

Како су улазили у друго полувреме, чинило се да ће Загс повести док су се раздвајали.

Чак су и приморали на изгубљене лопте и постигли гол у транзицији и узели седам поена предности нешто пре десет минута.

Али УЦЛА се попео натраг, пуцао је невероватно невероватно да изједначи утакмицу и на крају поведе неколико минута касније.

Унутар четири минута преостала у регулацији, две екипе су и даље трговале резултатима. Невероватна игра Гонзаге направила је врхунац 2. полувремена.

Сугсов блок Цоди Рилеи-а довео је до слема у транзицији Древ-а Тимме-а на крају регулације помогао је да се утакмица пошаље у додатну сесију.

После тога, УЦЛА је у другом полувремену постигао 37 поена, а Гонзага 36 поена.

Сходно томе, обојица су у продужетак ушли нерешено на 81-алл.

Одушевљавајуће звучнике за прековремени рад Гонзага’с Суггс-а.

У регулативи за продужетке, центар Гонзаге Древ Тимме постигао је шест брзих поена у уводна два минута продужетка.

Међутим, Гонзагу су водила само два поена када је ЈуЦанг из УЦЛА-е возио до руба са мање од десет секунди игре.

Сходно томе, изједначио је утакмицу неуспехом, али је његов резултат само поставио сцену за Суггса.

Док је Јален Суггс банкротирао у подножју од 40 стопа за зујалицу да би Гонзага победио 93-90 у продужетку над У.Ц.Л.А.

Али, јуначки ударац Суггса одвео је непоражене Булдоге до друге утакмице националног шампионата.

Јален Суггс

Зујалица Јален Суггс доноси Гонзаги победу (извор: тхегуардиан.цом )

Јузанг је завршио са 29 поена да би водио Бруинс док је Јаиме Јакуез пао 19 поена.

Изашли смо у борбу, рекао је Јузанг. Изашли смо, нема бољег начина, нема жаљења. Сви су се борили до последње игре, а последњи ударац је последњи ударац.

Слично томе, Тигер Цампбелл је постигао 17 поена, а Цоди Рилеи је додао 14 поена и 10 скокова дабл-дабл.

У међувремену је за Гонзагу Древ Тимме постигао 25 поена, Јоел Аиаии 22 поена.

Такође, Јален Суггс пала је 16 поена, а пратио ју је Цореи Кисперт, који је постигао 15 поена.

Гонзага Буллдогс Гонзага (31-0) покушаће да постане први непоражени тим националног шампионата.

У понедјељак увече суочиће се са 2. носиоцем Баилор Беарс-ом (27-2) у НЦАА шампионској утакмици.

Јален Суггс Буззер Беатер разбила је Твиттер.

Само сам размишљао, ‘молим те, молим те уђи’, не желим да идем на други прековремени рад, рекао је Суггс.

Сулудо је, рекао је Суггс. Опет, као што рекох, да стварно проживим тај тренутак - ох, мој Боже. Тренутно се спотакнем.

Још увек не верујем. Неће почети до јутра.

колико је стар антонио бровн јр

Док је Јален Суггс упутио ударац од 40 стопа, добио је свог Кобеа Брианта и Двиане Ваде тренутак.

Одувек сам желео да трчим на сто [после победника игре] попут Кобеа или Д-Ваде-а, рекао је Суггс.

Цела игра привукла је пажњу многих широм НБА и спортског света.

Не само да је игра доспела на наслов већ је и зујач Суггса добио сјајан одговор од НБА лиге.

Где су сви на Твитеру објавили реакцију на игру и победнички шут Џелен.

Играчи НБА звезде попут Леброна Џејмса, Џамала Мареја, Траеа Иоунга, па чак и сала фармера Магиц Јохнсона нису могли да се спрече да покажу своје узбуђење.

НБА играчи реагују на меч Финал фоур-а између УЦЛА-е и Гонзаге.

Прво је Леброн Јамес показао своју реакцију на игру путем Твиттера.

После тога, похвалио је Јален Суггс за његов невероватан ударац.

Један од највећих играча у НБА лиги и Халл оф Фамер Магиц Јохнсон такође је узео Твиттер да похвали невероватну утакмицу.

Јамал Мурраи, Трае Иоунг, Исаиах Тхомас такође су били импресионирани игром и изразили су је на Твиттеру.

Играчи Гонзаге у НБА су били одушевљени запањујућим завршетком и изразили су своје узбуђење када су видели како Буллдогс побеђују УЦЛА на Финал Фоур-у.

И настави своју непоражену сезону и крене ка финалу.

За Брандона Цларке-а то је била најбоља игра икада.

У међувремену, бивши УЦЛА Бруинс такође се огласио на Твиттеру, изражавајући неверицу на крају.

Нападач Цлевеланд Цавалиерса Кевин Лове, који је играо у последњем финалном тиму УЦЛА-е 2008. године, показао је своју неверицу.

Меч између УЦЛА и Гонзаге био је један од највећих и најузбудљивијих мечева на НЦАА турниру 2021. године.

1. носилац Гонзага ће се у уторак суочити са 2. носиоцем Баилором за титулу.