Нба

Степхен Цурри: Од несумњивог до шампиона, Варриорси су освојили 8. место

Који Филм Да Видите?

Степхен Цурри управо освојио бодовну титулу ове сезоне 2020-21 постигавши 46 поена у последњој утакмици ове регуларне НБА сезоне.

Голден Стате Варриорс су се у финалном мечу суочили са Мемпхис Гриззлиесом са 8. носиоцем.

Сјајним головима некадашњег двоструког МВП-а Степхен Цурри , ГСВ је победио Мемпхис 113-101.

Победа је обезбедила осмог носиоца за Ратнике који ће се сада суочити са седмим носиоцем који тек треба да буде утврђен.

Да стигнемо тамо где су сада Степх и Варриорс.

То није био лак посао с обзиром на све промене са пуно младих нових играча, повреда, различитих ротација и састава.

Последњих пет година Варриорси су били вожња америчким колима, јер су од најбољих тимова постали кратки од најгорих.

Били су у финалу сезоне 2018-19, где су од повреда изгубили Кевина Дуранта и Клаиа Тхомпсона.

А Дурант је потписао уговор са Брооклин Нетс-ом и Клаи-ом је недостајало две године за рехабилитацију.

Варриорси су се мучили током сезоне 2019-20 са младим новим играчима, Степховим повредама које се понављају, а Драимонд сам није могао да носи тим и на крају је Варриорс сезона завршена са најгорим рекордом у лиги од 15-50.

Ни сезона 2020-21 није била другачија.

Почевши сезону са два узастопна пораза. Не више од две узастопне победе током већег дела сезоне.

Али четири пута узастопна пораза. Све ово навело је многе на сумњу да ли Голден Стате Варриорс могу освојити чак и место за улазак, а камоли плеј-оф.

Чак су и изгубили са минусом од 40 поена, најгоре у франшизи једном што је такође донело многе предности сумње.

Штавише, многи су сумњали Степхен Цурри ‘Способност да носи тим Голден Стате Варриорс-а са новим списком и сталним променама.

Степхен Цурри сумњао од почетка своје кошаркашке каријере било у средњој школи или НБА лиги.

Али доказао је свима да греше са својим невероватним шутерским способностима које су сада чак промениле кошаркашку утакмицу.

Онај који је створио многе рекорде и оборио многе од њих три пута је освојио НБА шампионат и два пута заредом освојио МВП, једногласно.

Поново је сумњао. Многи су мислили да је ова година година Степхен Цурри био изложен.

Али Степх је својим сулудим шутерским способностима поново доказао да су сви сумњачи погрешили.

Успут је чак оборио рекорде, направио неке од њих и на крају освојио бодовну титулу ове сезоне победивши Брадлеи Беал-а из Васхингтон Визардс-а.

Осигурао је свој бодовни наслов у првој четвртини данашње утакмице против Мемпхис Гриззлиес-а, а такође је помогао Варриорсима да постигну 8. носиоца у западној конференцији.

Добар старт Мемпхиса у првој четвртини.

Диллон Броокс вози Андрев Виггинс-а, одустајући од почетка прве четвртине.

Драимонд Греен'с лоб за Виггинс даје Варриорсима прву канту.

Закуцавање Кевона Лоонеиа доноси утакмицу 5-2 са још око 10 минута игре.

Ускоро Мемпхис узима 6 поена да поведе Варриорс са 8:34 на сату.

Тада је Ја Морант одговорио након зелене канте.

Следи тројка Јарена Јацксон-а млађег која је Гриззлиес-у донела предност од 9 поена.

Прва четвртина није изгледала добро за Ратнике док су Гризлији узвраћали сваку канту Ратника.

На половини прве четвртине изгледало је да су Варриорси коначно нашли ритам са Гриновом кантом и тројком Јуана Тосцано-Андерсона одмах након тога.

Али Гризлији су поново пронашли пут до ведра.

Са преосталих 4:19 у четвртини, играло се 21-15, а Греен је то закуцао за Варриорс.

Преокренути скакач Јонас Валанциунас вратио је канту одмах назад за Гриззлиес-е.

Онда Степхен Цурри одвезао право до обода на другом крају и положио је за Ратнике.

за кога је удата Саша Банк

Поново је испустио скакача у следећем поседу доводећи утакмицу на два поена, а преостала су три и по у четвртини.

Морант је тада узвратио десним беком, на шта је Цурри одговорио потезном тројком доносећи утакмицу 25-24.

Шут је заузео титулу за пласман у НБА 2020-21 Степхен Цурри и Ратници.

Степх је затим блокирао Валанциунас-а, задржавајући Варриорс-е унутар једне тачке.

Јордан Пооле је постигао скакача на додавању Лоонеи-а са мање од минута до игре.

А Степх је постигао погодак да Варриорсима доведе до првог вођства у вечери и завршава четвртину са поеном.

Варриорси воде у другој четвртини.

Ушли су у четвртину завршавајући првих 30-29.

Де ’Антхони Мелтон постигао је прву канту друге четвртине за Мемпхис.

Заостали су за Варриорсима на четири разлике, преостало је осам и по за игру.

Јордан Пооле је Кевону Лоонеи-у за закуцавање повећао предност Ратника за шест поена.

Потом је Пооле постигао повратну тројку да би Варриорсима први пут у игри донио предност од девет поена.

Овај хитац је повећао ратнике, укључујући и Степхена.

Киле Андерсон је потом постигао скакач за Мемпхис, а Пооле је одговорио десним беком скакачем.

Али Гризлији су убрзо дошли на три поена, са око пет минута преостале четвртине.

Затим су одмах након тога смањили вођство на један поен.

Степх је потом постигао полагање леђа-у-леђа.

Тада је Андрев Виггинс постигао тројку.

Ишли су напред-назад постижући канте са Варриорсима пет поена предности са око два минута преостале четвртине.

Варриорси су поново повели 9 поена да би повели са 1:13 у четвртини.

Друга четвртина завршена је 49-55, а Варриорси су узели 6 поена предности.

Ратници доминирају над трећим.

Андрев Виггинс је четвртину отворио тројком.

Тада је Степх ухватио скок од промашеног постављања и спустио тројку на други крај.

Ово је донело Варриорсима 11 поена предности.

Мемпхис је погодио узвратне шутеве и кренуо у серију 7: 0 пре него што је Андрев испустио тројку на додавање Лоонеија.

Цурри је затим погодио бочни корак три, доводећи утакмицу 58-63 са 7:39 преосталих у четвртини.

Погодио је још једну тројку на додавању Грина одмах након тога.

Морант је ударио у канту након тога, а Степх је одмах узвратила пловком.

Цурри је извукао фаул, испуштајући распоред, доводећи Варриорсе до вођства од 16 поена, преосталих 4:44 у сату за четвртину.

Мемпхис је смањио вођство на 13 поена, али убрзо је Цурри испустио канту иза лука да би Варриорсима донео 15 поена предности.

Четвртина је завршена 69-86 Пулом је погодио тројку из угла.

Мемпхис се скоро враћа.

Мемпхис је започео четврту четвртину на Брооксов скакач и полагање на следећем поседу.

Степх затим погађа тројку, али Броокс извлачи фаул, испуштајући распоред, изједначавајући утакмицу 91-91 са 6:32 преосталих у четвртини.

Броокс је потом фаулирао Греена што је донело два поена предности Варриорсима.

Канта Валанциунаса одмах након тога поново је изједначила утакмицу.

Мемпхис је први повео после две четвртине са 4:31 на сату.

Али Пооле погађа тројку на додавање Степх-а доводећи Варриорс-а до вођства одмах назад.

Виггинс потом закуцава Степхин промашај за три поена доводећи утакмицу 97-100 са 3:20 преосталих.

Овог пута Степх погађа тројку продужујући вођство на шест поена.

Потом погађа још једну тројку одмах након тога и опет још једну доводећи Варриорсе до 12 поена предности са само минут и по да играју.

Морант погађа трицу за утеху са преосталих 9,7 секунди.

Утакмица се завршила тако што су Варриорси победили Гриззлиес са 113: 101 и заузели осмо место.

Степхен од сумње до постизања титуле првака.

На почетку сезоне, многи су мислили да су Варриорси осуђени на пропаст и да неће моћи да дођу до плаи-инова.

Чак су сумњали у Стефино наслеђе, али протеклог месеца Варриорс и Степх раде сјајан посао који нико није могао да замисли.

Победили су врхунске тимове са обе конференције, успоставили место за улазак, оборили рекорде и направили рекорде.

И све то због једног играча у кога су многи сумњали, Степхена Цуррија.

Незаустављив је.

Ове сезоне је у пламену и чак бољи од било које друге сезоне.

На крају вечерас није само изашао као победник над Мемпхисом, већ је чак и обезбедио бодовни наслов ове сезоне, такође у првој четвртини игре.

Цурри постаје 19. играч у историји НБА лиге који је освојио више бодовних титула

Степх је постала други играч који је освојио бодовну титулу након 33 године, одмах иза Мицхаел Б. Јордана 1998.

Такође је испустио невероватан резултат у последњој утакмици ове сезоне.

Степх је вече завршио са 46 поена, 7 скокова и 9 асистенција уз 9 тројки.

Четири од ове тројке у трећој четвртини и три узастопне тројке у последњих неколико минута четврте и обезбедиле су победу Ратницима.

Викао је на публику Цхасе Центер-а и подигао мајицу након што је погодио три узастопне трице, прослављајући Барон Давис.

Навијач Варриорса чак је узвикивао МВП скандирање у Цхасе Центер-у за последња слободна бацања Степх-а.

Иако му предстоји дуг пут ове сезоне, али заслужио је сваки делић тог славља и похвале за сав напоран рад.

Главни стартери су урадили сјајан посао.

Поред Степхена, сваки други Ратник вечерас је славље заслужио својом улогом за победу.

У овој игри учествовало је само осам најбољих играча из Варриорса који су покренули најдужи низ победа у сезони.

Стартери су такође сјајно одиграли посао помажући Степхену.

Међу њима је Андрев Виггинс спустио 21 поен и 10 скокова дабл-дабл.

Звездини дефанзивац Варриорса Драимонд Греен пао је за 14 поена, 9 скокова и 9 асистенција.

Његова паметна игра намамила је Броокс-а да направи шесту фаул која је проузроковала његово избацивање, а Цурри-у је дао 3-та леђа у леђа.

Драимонд је искључио ту воду користећи свој ИК, рекао је Јуан Тосцано-Андерсон. Извлачење фаула је паметна игра.

Поред те паметне игре, комбинација Драимонда и Степх била је превише за руковање Гризлијима.

Све ово долази из њихове дуге заједничке историје.

Ја и Драимонд, већ смо неко време и видели смо понешто од свега, рекао је Цурри. Стрпљење и истрајност током сезоне са пуно нових лица, пуно младих момака, пуно повреда, пуно различитих ротација, различитих састава. Поносан сам на начин на који смо водили овај набој и поставили стандард победничке кошарке.

Ратници се још више побољшавају.

У међувремену, Јордан Пооле водио је клупу Варриорса са 15 поена, 3 скока и асистенцијом.

Поред њих, и други Варриорс су такође играли добро и побољшавају се још више у протеклих неколико утакмица.

Могли смо да осетимо како се наш тим побољшава и окупља неколико месеци уназад, рекао је Керр. Знали смо да се распоред почео мењати у нашу корист.

Керр је додао, Имали смо заиста тешких потеза као и сви сваке године, али једноставно смо се осећали као да бисмо могли да останемо тамо и да ће ових последњих 20 утакмица бити шанса за нас да направимо прави притисак.

Варриорси су ову регуларну сезону завршили са 39-33 и обезбедили осмо место на плаи-ин турниру.

Суочиће се са седмосеменским ЛА Лејкерсима који су данас у среду савладали Пеликане када започињу путовање на НБА првом турниру у игри.

Мемпхис постиже погодак данас.

С друге стране, Мемпхис који се први пут суочава са Степхен-ом у последње две године научио је тежи начин у данашњој игри.

Упркос поразу, Гриззлиес се пласирали на плаи-ин турнир као 9. носиоци и у среду ће угостити 10. носиоца Сан Антонио Спурса на ФедЕкФоруму.

Али да би се пласирао у плеј-оф, Мемпхис мора победити у елиминационим утакмицама. Ако савладају Спурсе, друга утакмица ће наступити против Варриорс-а или 7. носиоца Лакерс-а.

Гризлији су учинили све што је било у њиховој моћи да савладају Ратнике уз помоћ сјајног шута и Јонаса Валанциунаса Диллона Брукса.

Броокс је у једном тренутку готово сам вратио Гриззлиесе из дефицита у трећем кварталу од 17 поена. Резултат је изједначио на 91 полагањем возила и слободним бацањем.

Али, дошетао је до клупе након што је 20 секунди касније извео шести прекршај.

Стога је вече завршио са 18 поена, 2 скока и 6 асистенција.

Јонас Валанциунас предводио је Мемпхис постигавши 29 поена и 16 скокова дабл-дабл.