Нба

Посебна игра за Сунс и Цхрис Паул

ЛА Цлипперс и Пхоеник Сунс су се супротставили за 6. утакмицу финала западне конференције.

Након што су смањили вођство од 3-1 до 3-2, Цлипперси су желели да изједначе серију од 3-3 против Сунса. Међутим, Сунци су имали друге планове.

Са НБА финалом, Сунси су постигли учинак на нивоу А у утакмици против Цлипперса.

На крају, Сунси су победили Цлипперс 130-103 и пласирали се у прво финале у скоро три деценије у среду.

Победом, Сунси постају прваци Западне конференције, а све то могуће због једног играча Цхриса Паул-а.

Утакмица у среду није била посебна само за Сунс, већ и за Цхриса Паул-а.

Пошто се његов сан о уласку у НБА финале остварио након 16 година. Цхрис Паул је био само ван овог света у игри и водио је Сунсе до победе.

Сунси су кренули јако, преузимајући рано вођство над Цлипперсима и задржавајући то до краја да би на крају однели победу на крају.

Снажан старт од Сунца.

Цхрис Паул Паул је закуцавањем Микал Бридгеса започео прву четвртину игре.

Узвратио је Патрицк Беверли, упутивши ударац куком на другу страну.

Девин Боокер одвезао се право до канте, испуштајући полагање. Паул Георге је узвратио са неслагањем.

Деандре Аитон је дошао до скока и Беверли срушио трицу и изједначио на 9-9.

Цхрис Паул је накнадно одговорио тројком леђа у леђа.

Имали су 17-13, преостало је око пет минута у четвртини, док је Паул Георге скочио.

Цлипперси су повели своје прво вођство, међутим Боокер је испао скакач и повео одмах назад.

Аитон је одустао и Цамерон Паине је одвезао право до ивице следећег поседа, али Марцус Моррис старији блокирао је његов ударац у обод.

Убрзо је Паине срушио тројку, водећи до вођства од 9-0.

Рођаци су дошли иза канте иза лука, а Боокер је узвратио трицом.

Букеров сокак до Ејтона на закуцавању је продужио вођство Сунса и Цоусинс је оборио тројку на зујалицу са друге стране.

Четвртина се завршила 33-29 водством Сунса.

Сунси продужују вођство у другој четвртини.

Цамерон Паине је упутио ударац из куке. Теренце Манн дао је отказ Цоусинс-овом промашају.

Дарио Шарић дошао је до канте иза лука, а Паул је додао скок на следећи посед.

Након тога, Шарић је срушио тројку, а Џорџ је узвратио полагањем на другој страни.

Марцус Моррис је смислио скок, а Паул је узвратио скакачем.

Беверли је испустио полагање и Цлипперси су смањили вођство за поен нешто више од половине четвртине.

Боокер је возио право до руба, срушивши закуцавање. Утакмица је изједначила на 50-50, остало је око пет минута у четвртини.

како је Боогер Мцфарланд добио његово име

Девин Боокер за закуцавање (извор: Твиттер )

Након тога, Јае Цровдер срушио је тројку, а Боокер је извукао фаул, испустивши изблиједјелог скакача.

Марцус Моррис смислио је скок, док је Цровдер спустио тројку на другој страни.

Моррис је срушио тројку на следећем поседу. Цровдер је додао тројку на другој страни.

Отуда се четвртина завршила 66-57 Сунсовима продужавајући вођство.

Сунси су доминирали Цлипперсима у трећој четвртини.

Клиперси су смањили вођство на шест поена почетком треће четвртине.

Цхрис Паул је смислио скакач са друге стране, а Моррис му је узвратио полагањем.

Цровдер је оборио тројку на додавање Микала. Микал је возио право до ивице и испустио полагање и такође извукао фаул.

Георге је испустио хитац, а Боокер је закуцао на другом крају.

Моррис је срушио скакача на половини четвртине, а Торреи Цраиг је узвратио, спуштајући тројку на другу страну.

Микал је смислио полагање Цраиг-овог додавања.

После тога, Моррис је оборио тројку и Клиперси су смањили вођство на 10 поена.

Ницолас Батум је додао канту, направивши тројку, а Паул је узвратио трицом.

Поново је додао распоред следећег поседа.

Четвртина се завршила 97-83, Сунси су повели са 14 поена разлике.

Сунси су окончали плеј-оф Цлипперса.

Цоусинс је извукао фаул док је испуштао скакача, а Паул је узвратио полагањем и скакачем на следећем поседу.

Додао је скакач на извлачење и вођство се продужило на 20 поена.

Сунси се пласирају у финале (извор: Твиттер )

Након тога, Моррис је оборио тројку на зујалицу сата.

Боокер је испустио полагање и Георге је узвратио скакачем на другој страни.

Паул је извукао фаул, срушивши канту иза лука. Аитон је додао пловак на следећем поседу.

Такође, Паул је испустио тројку, а Сунси су на половини четвртине повећали вођство на 28 поена.

Џорџ је срушио тројку на другој страни, а Теренце Манн је закуцао на додавање Реггие Јацксон-а.

Паул је узвратио, срушивши тројку са још око два минута у четвртини.

И утакмица се завршила 130-103, Сунси су доминирали Цлипперсима и однели победу за улазак у НБА финале.

Посебна победа за Сунс и Цхрис Паул.

Стрпљење је оно што дефинише и Сунца и Криса Пола. Како су обоје дуго чекали овај један сан, односно улазак у НБА финале.

Биле су потребне скоро три деценије (тачније 28 година) да Сунчићи дођу до финала западне конференције и уђу у НБА финале.

Иако је требало 16 година (то је 16 сезона) да звезда Сунса Цхрис Паул игра у НБА финалу.

Желим то, не само због себе, већ и због свих у тој свлачионици, рекао је Цхрис Паул после утакмице.

Без сумње, Паул је један од најбољих у овом послу и показао је свој најбољи учинак у 6. утакмици финала конференције.

Водио је Сунсе, постигавши 41 поен у игри уз 4 скока и 8 асистенција при невероватном шутирању 16 од 24 (66,7%) уз 0 изгубљених лопти.

Поред тога, он је сада четврти играч који има 40 плус поена без промашаја у утакмици финала конференције откако су преокрети постали званични (1977-78).

Отуда се он сада придружује Мајклу Јордану, Схаку и Хакеему са том статистиком.

Поред Пола, и други играчи су му помогли да оствари ову победу.

Девин Боокер је допринео 22 поена, 7 скокова и 4 асистенције.

Док је Јае Цровдер завршио са 19 поена и 5 скокова.

Исто тако, Деандре Аитон је забио 16 поена и уграбио 17 скокова дабл-дабл.

НБА свет реагује на прво Павлово НБА финале.

Сјајни наступ Цхриса Паула и улазак у НБА финале по први пут су створили буку око НБА лиге.

Са пријатељима и НБА светом који му честитају.

Сунс тренерМонти Виллиамс је рекао за Цхрис Паул-адостизање финала,Жели да буде део победе. Истрајао је кроз много тога. Повреде, сломљено срце доигравања, будући да је био близу као што је био у Хоустону и повредио се и није имао прилику да се такмичи за титулу, знам да га је то опекло.

Требало му је 16 година, рекао је Јае Цровдер. То вам говори колико је тешко доћи до овог тренутка.

Он је један од најбољих шпицара који су икада играли утакмицу и то је чињеница, рекао је Девин Боокер. И то сви знају.

Сада ће се Сунси суочити са победником у финалу Источне конференције између Милваукее Буцкса и Атланта Хавкса за НБА финале.