Фудбал

Саутемптон 0: 2 Лидс Јунајтед: Бамфорд је постигао 16. гол

Који Филм Да Видите?

Шеснаести погодак Патрицк Бамфорд-а ове сезоне помогао је Леедс Унитед-у да победи Соутхамптон пред 8.000 навијача на стадиону Ст Мари'с.

Бамфорд, који је претходно пропустио прилику када је победио само голмана Алек МцЦартхи . Убацује лопту у мрежу, пратећи Родригову лопту против Светих.

Леедс је додао тренутак повреде након што је Бамфордов ударац извео МцЦартхи, а Тилер Робертс се вратио.

Најбоља шанса за Саутемптон је стигла рано, али Цхе Адамс ‘Главу је одсекао голман Леедса Кико Цасилла .

Победа је подигла Леедс изнад Арсенала и Евертона на осмо место и осигурала Марцело биелса Бочна завршница у првих 10.

Саутемптон остаје 14. у Премијер лиги са још једном утакмицом у сезони.

Леедс наставља да има добру сезону.

Чврстим углом притиснуо је лопту поред Мекартија. Циљ Бамфорда био је необичан тренутак квалитета за шкрапе.

Али забавна игра оног дана када су се навијачи вратили у Премијер лигу.

Ово је тек трећи пут да су навијачи били на домаћој утакмици Саутемптона 2020-21. Након што их је 2.000 гледало победу од 3: 0 над Схеффиелд Унитедом 13. децембра и пораз од Манцхестер Цитија од 1: 0 шест дана касније.

Али вратили су се кући разочарани, јер је Бамфорд добио један и створио један за наставак добре сезоне Леедса.

Леедс и даље има добру сезону (Извор: Кхелнов .цом)

Након освајања шампионата 2019-20 и елиминисања 16 сезона у првом реду. Тим из Лидса Марцела Биелса стекао је пуно навијача нападачким стилом фудбала.

Победа значи да би могли бити тек петнаести тим откако је Премиер лига почела 1992-93. Да заврши на деветом месту након победе у промоцији прошле сезоне.

А сезона ће се можда завршити и на европским студијама, иако су им потребни резултати како би дали све од себе.

Претпоставимо да Леедс на свом терену добије велику победу против Вест Брома. Седмо место Вест Хам је изгубио обе последње две утакмице. А Евертон и Арсенал нису забележили још једну победу.

Биелсина екипа могла би да обезбеди седмо место и пласман на наредну сезону конференције Лиге Европе.

за шта је нфл тим играо цолтон ундервоод

За 27-годишњег Бамфорда, којег Енглеска није одобрила, добра сезона одвела га је на пето место у Премијер лиги.

Иза Харија Кејна из Тотенхема, Мохамеда Салаха из Ливерпула (обојица са 22 гола), Бруна Фернандеса из Манчестер јунајтеда (18 голова) и Тотенхемовог сина Хеунг-мин (17 голова).

Навијачи стварају добру атмосферу, али гости побеђују.

Иако је киша падала непосредно пред почетак утакмице, утакмица је започела са јаким сунцем на јужној обали. А гледаоци су помогли да се створи лепа атмосфера.

Голману Леедса уручен је други деби у Премиер лиги. Биелса је одржао обећање пре меча и изоставио немачког дефанзивца Робина Коцха и пољског везњака Матеусз Клицх-а да се припреме за касни Еуро 2020 овог лета.

Цасилла је позвана на сцену јер је Адамсу требала одсећи главу тек у другом минуту.

Уочи утакмице, објавили су да се Тхео Валцотт сложио да потпише Саинтс на двогодишњи уговор. Када му је истекао уговор о позајмици за Евертон, а енглески репрезентативац је имао добре шансе за гол.

Навијачи стварају добру атмосферу, али Леедс побеђује (Извор: Гоалзз)

Узео је лопту око Касиле у казненом простору, иако га је Шпанија приморала да је продужи. И оштрог ока, Валцотт је морао да дода, без играча Саутхемптона на крају свог центаршута.

Менаџер Деда Мраза Ралпх Хасенхуттл довео је изванредног нападача Даннија Ингса током паузе и Јамеса Вард-Провсеа. Пре утакмице, добитник награде за играча године сломио је стрелу рано у другом полувремену.

Леедс није шутирао према првом полувремену, али је након паузе прерастао у игру.

Леедс није шутирао према првом полувремену, али је након паузе прерастао у игру. И упозорили су Свете када је Бамфорд експлодирао и упознао само Мекартија. Да повучете лопту предалеко и завршите собу.

Нападач се потом сударио са Мохаммадом Салисуом из Саутемптона и био му је потребан третман. Али опоравио се и постигао први гол на утакмици, Мекартијевим ногама, у 73. минуту.

Ингс, попут Бамфорда, који се летос бори за енглески тим Евро 2020, имао је прилику да извуче реми.

Али они су промашили и неозлеђени су ухваћени у контранападу са МцЦартхијем. У складу са штрајком Бамфордовог Робертса како би обезбедио свој први гол у сезони.

Сјајно време за све

Менаџер Соутхамптона Ралпх Хасенхуттл, обраћајући се навијачима, рекао је: Било је невероватно за мене. Када сам изашао на почетку игре, било је добро видети их како седе тамо.

Изгледало је врло гужво иако их је било само 8.000, али било је невероватно. Време је за све. Трудили смо се да их победимо јер су били добри и подржавали су нас до краја.

Потпуно смо заборавили како је било забавно вратити их и како их је лепо видети. Даје нам нешто да се радујемо следећој сезони.

Саутемптон није могао да победи посетиоце (Извор: Спортскееда)

Као резултат, Хасенхуттл је додао: Изазовна очекивана утакмица са одличним првим полувременом за нас, али без голова.

Не можемо играти боље од тога. Успели смо у првом полувремену. Нисам осећао да смо имали пуно шанси за одлазак у друго полувреме. Али они су имали другу опрему коју ми нисмо имали.

Менаџер Леедса Марцело Биелса Патрицку Бамфорду: Патрицк је радио много напорно са пуно труда и времена да би заблистао. Сигуран сам да ће бити оптимиста у погледу кампање коју води, каква год она била.

Све што је постигао у овој сезони заслужна је за сву преданост и труд који је уложио да би показао своје вештине.

У првом голу Робертса у Премиер лиги, Биелса је додао: Било ми је драго што је постигао јер је одиграо толико утакмица и није могао то да уради.