Нба

Сетх Цурри и Тобиас Харрис дају снаге 76ерсима на 7. утакмицу

Атланта Хавкс суочили су се са Пхиладелпхиа 76ерс-ом за 6. утакмицу са мечом финала Источне конференције.

Хавкс је изгледао да заврши 76ерско НБА путовање победом, док су 76ерси покушали да задрже Хавкс још једну утакмицу.

А 76ерси су успели да одрже победу Хавкса који је форсирао 7. игру.

76ерси су савладали Хавкс са 104-99 и изједначили серију 3-3 у 6. утакмици у петак увече.

Они сада иду до краја са само једном утакмицом да одреди тим за улазак у финале Источне конференције.

Хавкс је почео снажно преузимајући рано вођство над 76ерсима.

Али 76ерси су почели да се враћају у другом полувремену.

Сетх Цурри и Тобиас Харрис довели су 76ерс до победе дабл-даблом Јоела Ембиида.

С друге стране, Трае Иоунг је наставио свој бриљантни наступ за Хавкс упркос поразу.

Снажни старт Хавкса у првој четвртини.

Џон Колинс је прву четвртину започео скакачем преко Бена Симмонса. Лоб Траеа Иоунга до Цлинта Цапеле на закуцавању је дао још два поена за Хавкса.

То је довело до вођства од 6-0 за Хавкс-е, након чега је Фуркан Коркмаз уследио закуцавањем након промашаја Симмонс-а.

Трае Иоунг је испустио пловак и довео до трке од 6-2 још једном за Хавкс. А 76ерси су заостали за Хавксима за 8 поена.

Јоел Ембиид је потом испустио ударац из куке за 76ерс, а Иоунг је одговорио десним беком скакачем.

Коркмаз је нашао Бена Симмонса испод руба да га постави.

Кевин Хуертер испустио је тројку, а Хавкс је узео 11 поена.

Имали су 20-10 са мало више од пет минута у првој четвртини док је Сетх Цурри срушио тројку.

Трае Иоунг је испустио тројку и Хавкс је повео 12 поена, док је Цурри накнадно узвратио трицом.

Тиресе Макеи је испао и смањио вођство Хавкса на пет поена.

Прва четвртина се завршила 29-22 са вођством Хавкса.

76ерси су смањили вођство у другој четвртини.

Макеи је пронашао Двигхта Ховарда на закуцавању и после тога испустио пловак, изједначивши утакмицу на 29-29.

Иоунг је тада смислио пловак. Додао је још један пловак, дошао до крађе и испустио распоред у транзицији.

Тобиас Харрис испустио је тројку и имали су 36-39 са 5:08 преосталих у другој четвртини.

Цапела је закуцала на Иоунг-овом додавању. После тога, Јоел Ембиид је смислио ударац на Харрисов промашај.

Коркмаз је зграбио офанзивни скок и испустио промашај Макеи-овог промашаја.

Харрис је дошао до закуцавања једном руком и смањио вођство на један поен са преосталих 2:24 у четвртини.

Цоллинс је зграбио офанзивни скок, али није успео да упути ударац, а Хуертер је брзо дошао до повратка.

Харрис је срушио трицу, а Иоунг је смислио трицу на другом крају.

Ембиид је брзо одговорио скакачем у последњих неколико секунди четвртине.

Четвртина се завршила са 51-47 на табли. 76ерси су смањили вођство Хавкса на четири поена, ушавши на полувреме.

Сикерс експлодирају у трећој четвртини за вођство.

Сетх Цурри је испустио тројку, а потом је Ембиид спустио тројку на Цурри-ов пас.

Цурри је додао још једну тројку и 76ерси су направили серију од 14-0 и преузели вођство од 10 поена са мање од 9 минута у четвртини.

Јанг је закуцао лопта-додавање ка Цапели.

колико прстенова има Клаи Тхомпсон

Богдан Богдановић испустио је тројку на следећем поседу.

Имали су 63-56 док је Коркмаз испустио тројку са 6:25 преосталих у четвртини.

Ембиид је смислио постепени џемпер. Џон Колинс је закуцао Ембиида на додавању Јанга.

Иоунг је одустао од постављања након што је Ембиид изгубио лопту. Харрис је испустио полагање, а Иоунг срушио трицу.

Хавкс је смањио вођство 76ерса на три поена са 1:12 преосталих у четвртини.

Имали су 80-76 док је Данило Галлинари испао скакач и смањио предност у року од четири поена улазећи у четврту четвртину.

76ерси су изједначили серију 3-3 у четвртој четвртини.

Имали су 81-78 током минута у четвртој четвртини.

Оконгву је блокирао Харрис-а на ивици, а Макеи је срушио тројку.

Иоунг је узвратио, срушивши тројку. Симмонс је блокирао Иоунг-ов шут за тројку.

Ембиид је блокирао Иоунг-ов распоред на ивици и испустио ударац у следећи посед.

Колинс и Ембиид су се потукли након што је Ембиид направио офанзивни фаул.

Харрис је испустио пловак на следећи посед. Галлинари је смислио тројку.

Трае Иоунг срушио је тројку на зујалицу, одсекавши вођство унутар поена.

Ембиид је на свој промашај смислио ударац.

Било је 98-93 са 24,5 секунди преосталих у игри.

Цапела је закуцала, доводећи утакмицу до три поена.

Харрис је срушио два слободна бацања, завршивши утакмицу победом од 104-99, и изједначио серију 3-3, форсирајући 7. утакмицу.

Сетх Цурри и Тобиас Харрис блистају док су 76ерси однели победу.

76ерси су избегли елиминацију у полуфиналној серији Источне конференције иза бриљантних наступа Сетха Цуррија и Тобиаса Харриса.

Сетх Цурри и Тобиас Харрис предводили су 76ерс на семафору.

Обојица су надмашила Јоела Ембиида да напали 76ерс у 7. игри.

Цурри је пао за 24 поена уз 3 скока и 2 асистенције.

Такође је срушио шест тројки у игри 6, пролазећи 6 од 9 са линије 3 поена.

Цурри-у је ово четврта игра у овој сезони са најмање 5 3 сек. Нема других 76ерсаиграч је икада имао више од 2 такве игре у плеј-офу.

Цурри-јеве 4 такве игре су повезане са Дамианом Лиллардомза треће место у НБА лигиове посезоне.

Док је Тобиас испустио 24 поена, 5 скокова и 2 асистенције.

У међувремену, Јоел Ембиид је асистирао до 22 поена и 13 скокова дабл-дабл.

С друге стране, Тиресе Макеи је водио клупу 76ерса, постигавши 16 поена у каријери, 7 скокова и асистенцију.

Постаје новајлија 76ерса који у баражу од 1980. године постиже најмање 16 поена са клупе.

Трае Иоунг огромна ноћ упркос губитку.

Испустио је огромних 34 поена и 12 асистенција дабл-дабл уз 5 скокова.

У међувремену је Кевин Хуертер испустио 17 поена и 11 скокова дабл-дабл уз 4 асистенције.

Клинт Цапела је такође дошао до 14 поена и 11 скокова дабл-дабл.

Док је Џон Колинс додао 7 поена и уграбио 10 скокова.

С друге стране, Данило Галлинари водио је клупу Хавкса, постигавши 16 поена.

Сада се последњи пут ове сезоне у 7. утакмици суочавају једни с другима како би одредили победника за финале Источне конференције.