Шок за другу ногу: Челси и Париз пролазе кроз полуфинале

Који Филм Да Видите?

Реванш лига шампиона донела је још више драме и шока ове сезоне.

Цхелсеа и Парис Ст.Гермаин иду напред према полуфиналу Лиге шампиона.

Драма у Севиљи

Цхелсеа удобно ушли у 2. утакмицу након победе од 2: 0 над својим португалским контраделовима Лука у 1. краку.

Плави су избацили своју најјачу поставу. Тхиаго силва вратио се у стартну поставу као и То је Канте . Менаџер, међутим, није био сигуран да ли ће Нголо одиграти свих 90 минута игре.

Утакмица је започела тако што је Порто одмах доминирао. Цхелсеа ундер Туцхел се побољшао у дефанзиви, што су и показали у овој игри.

Прва шанса дошла је за гостујућу екипу (Порто) након Едоуард Менди грешком додао лопту Јесус Цорона , који је одлучио да шутира лопту.

Међутим, Јоргинхо је блокадом спасио Челси, који је лопту послао из земље.

Ова утакмица је забележила више фаулова него било која друга утакмица ове сезоне. У укупно одиграних 95 минута, обе екипе су имале укупно 28 прекршаја.

Цхелсеа је доминирао посједом, али у првих 45 минута игре није могао да упути ниједан ударац у гол.

Нголо Канте је одиграо тачно зашто је најбољи ЦДМ на свету и незаменљив је у овом тиму Челсија.

Цхелсеа је већ водио утакмицу преко заједничког гола, тако да им је било потребно само да одбране предност и нападну контре.

Чврсто одбрамбено партнерство Порта између Пепеа и Мбембе показало се мало тешким за нападаче плавих.

Цхристиан Пулисиц постао једини играч коме је највише фаулирано у овој игри.

Порто је у другом полувремену довео више нападача, али није могао да прође одбрану Плавих Азпилицуета , Силва , и Рудигер .

Трио се показао виталним за заштиту олова Челсија.

Порто се, међутим, насмејао последњи у игри. Мехди Тареми постигао је сулуди волеј у 93. минуту игре.

Овај гол је Портоу донео вођство на мечу, али није било довољно да победи Челси.

Овим Цхелсеа пролази са резултатом 2-1 према полуфиналу Лиге шампиона први пут од 2014. године.

Баиерн тријумфује, али Париз пролази

Париз Ст.Гермаин домаћин Бајерн Минхен у Парц Де Принцес за 2.део четвртфинала Лиге шампиона.

Домаћини су извели исти састав као и прва утакмица, док Бајерн Минхен је био принуђен да изврши промене због њихових повреда које су у току.

Леон Горетзка , Никлас Суле , Серге Гнабри и Роберт Левандовски промашио за 2. меч.

Играчи који су недостајали Баиерну били су најважнији делови плана игре Ханси Флицк-а.

Обе стране су утакмицу започеле са једнаким значајем и интензитетом.

Прва шанса за гол стигла је за домаћине.

Килиан Мбаппе , иако је изгледао офсајд, примио је лопту од Неимар ка десном крилу и погодио низак ударац према лицу голова. Због тесног угла, то није била велика шанса.

Бајерн је доминирао ПСЖ-ом баш као и прва утакмица. Оба крила за Немце имала су доста додира у последњој трећини.

У 9. минуту, Лерои Сане пресекао унутра са десне стране и прошао тројицу играча, и прешао лопту за Кингслеи Цоман . Убачај је био толико лош да је ПСЖ на крају очистио лопту.

Међутим, на делић секунде Киммицх је узео лопту и прешао ка казненом простору како би пронашао Тхомас Муллер . Томас је покушао да пронађе Цхоупо-Мотинг главом уназад, али га је Навас зауставио.

Чим је Навас зауставио лопту, ПСГ супротставио се и Мбаппе изгарао поред Паварда и додао лопту ка Нејмару. Његов ударац, међутим, одбранио је Мануел Неуер.

Маурицио Поцхеттино се бојао да ће Баиерн доминирати више и притискати већим интензитетом, али његов страх није активиран.

Прва већа шанса пала је у руке Немаца.

Кеилор Навас је спасио ниски ударац Давида Алабе, али је голман могао само кашиком да подигне лопту у ваздух. Први играч који је реаговао био је Цхоуп-Мотинг .

Нападач је мишићао Кимпембеа и из близине главом послао лопту у мрежу.

Кеилор Навас, који је у првој утакмици био херој ПСГ-а, направио је једну од својих најгорих грешака.

Баиерн је узео меч 1-0 и укупан резултат изједначио 3-3. Ово, међутим, није било довољно за победу.

Немцима је требао барем још један циљ ако су желели да напредују у одбрани свог првенства.

Авај, Баиерн није могао да сакупи довољно клиничких резултата и заврши на свом нивоу. Утакмица је завршена 1: 0 за Немце.

Прочитајте такође: Серге Гнабри'с Био, Лифе Статс

То је значило да је ПСГ прошао у полуфинале Лиге шампиона на основу правила голова у гостима.

где је Ларри Фитзгералд играо факултетски фудбал

Овим резултатом сигурно ћемо крунисати новог КРАЉЕВА ЕВРОПЕ ове сезоне.

ШТА ДАЉЕ ЗА ОВЕ ТИМОВЕ?

Челси је први пут од 2014. године напредовао у полуфинале Лиге шампиона и сада ће се у нерешеном резултату суочити са Ливерпулом или Реал Мадридом.

Ако се Ливерпоол врати против Мадрида, тада ће се два најбоља енглеска клуба супротставити како би вратили понос и КУП у Енглеску.

Међутим, ако Реал Мадрид победи Ливерпоол, онда би то било први пут да се ова два клуба састану у европским такмичењима након 20+ година.

Шта год да се догоди између Ливерпоола и Мадрида, полуфинале ће донети више узбуђења за навијаче.

Што се ПСГ-а тиче, они ће се у свом полуфиналу суочити са Боруссијом Дортмунд или Манцхестер Цитијем.

МанЦити тренутно води са 2-1 против БВБ-а и радује се прилици да заради четвероструке ове сезоне.

Ако би се ПСГ суочио са Цитијем у полуфиналу, навијачи би били сведоци меча између клубова Оил-Монеи.

Ако се ПСЖ суочи са БВБ-ом, онда би Немци тражили освету Французима за њихов губитак у претходној сезони.