Русселл историјски трипл-дабл, рекорд франшизе Харден, невероватан повратак Кирие & Степх

Који Филм Да Видите?

Васхингтон Визард’с Русселл Вестброок направио још један рекорд за трипл-дабл и пружио НБА историјску ноћ за памћење.

Русселл већ има пуно рекорда за трипл-дабл у НБА лиги, укључујући и највише трипле-даблова направљених у једној сезони.

Додао је још један рекорд под својим именом у понедељак, 30. марта, у утакмици против индијског Пацера.

Вестброок је одиграо једну од најбољих утакмица у каријери, где је остварио 35 поена, 21 асистенцију, две украдене лопте и 1,4 скока.

Шутирао је 14-од-26 са терена и 3-од-6 изван лука да би Визардсе одвео до победе од 132-124.

Сходно томе, постао је први играч у НБА историји са топ 35 поена и 20 асистенција трипле-доубле.

Придружује се легендарним трипл-дабловима у Магиц Јохнсон-у и Осцар-у Робертсон-у.

Како су били само други играчи у НБА историји који су у једној утакмици забележили најмање 30 поена, 10 скокова и 20 асистенција.

Уз то, Вестброок такође надмашује бившег НБА првака Даррелла Валкер-а (15) по већини трипле-дублова у историји франшизе Визардс-а.

Како сада има рекордних 16 трипле-дублова за Визардс у само 38 утакмица.

Заправо је Вестброок направио трипл-дабл пре 4. четвртине, а ово му је био 47. пут да је то учинио.

Због тога је постао једини играч који је ово постигао у последњих 25 сезона.

Тренер чаробњака Сцотт Броокс похвалио је Вестброока и рекао: Ради ствари које никада у историји нисам видео.

У овој лиги сам 30 година. Не знам, човече. То је запањујуће.

У међувремену, Русселл Вестброок на свом историјском трипл-даблу.

Поносан сам као лидер у побољшању мојих саиграча. Вечерас су ми момци помогли, пуцајући и држећи га у покрету, рекао је Вестброок.

Миндсет је требао изаћи и бити агресиван и побринути се да поставим сто за своје саиграче.

Русселл преправља историју

Русселл преправља историју (извор: визофавес.цом )

Као што сам радио целе године и побринем се да имају самопоуздања улазећи у четврту, додао је Вестброок.

Кад погоди четврти, време је да преузмете.

Русселл Вестброок својим импресивним учинком сваки пут када изађе на терен непрестано показује зашто је краљ одскока.

Јамес Харден из Брооклин Нетс-а повезује рекорд франшизе за трипл-дабл.

Јамес Харден је за понедељак увече у Њујорку постигао 38 поена, 13 асистенција и 11 скокова за победу над Минесотом Тимберволвесом од 112-107.

колико деце.има ли пхилип ривер

Сходно томе, Харден је направио свој 12. трипл-дабл у сезони, све од када се придружио Нетсу.

А сада је изједначио рекорд у франшизи који је поставио Јасон Кидд у већини трипле-доубле-а које је Нетсов играч у једној сезони направио.

Различити, али обојица доминирају и импресивно су за Јамеса у тако кратком времену да прате толико трипле-дублова, рекао је главни тренер Стеве Насх.

Он је наш вођа и много нам је значио у још једном трипле-доублеу.

Џејмс 12. трипле-дабл

Јамес 12. трипле-доубле (извор: нетсдаили.цом )

Не можете то узети здраво за готово, али нагињете помало јер је он у стању да сваке ноћи извуче ове [трипле-дублове] из шешира.

Никад не можеш бити самозадовољан, рекао је Харден о свом начину размишљања.

Не могу да се задовољим - никада нисам био такав и нећу почети сада. Мислим да увек могу бити бољи. Мислим да када покушаваш нешто да постигнеш.

Прво, морате се погледати у огледало и погледати себе и видети шта све можете учинити боље и начине на које можете боље допринети бољитку тима.

Могу да контролишем све што се догађа око мене; Могу то мало контролирати. Али једина ствар коју знам да могу да контролишем сам ја.

Нетси су сада победили у 18 од последњих 21 утакмица, а овог четвртка ће се суочити са Хоустон Роцкетсима.

Кирие Ирвинг се враћа за Брооклин Нетс.

Шпица Нетса Кирие Ирвинг враћа се у Брооклин Нетс на меч против Тимберволвеса након што је пропустио три утакмице због породичних ствари.

Кирие Ирвинг пао 27 поена и седам скокова како би помогао Нетсу да победи по повратку.

Кад год противнички тим уђе овде или смо на путу, осећамо се као да ћемо постићи њихов најбољи ударац, упркос њиховом рекорду, рекао је Ирвинг у постигри.

Осећам да нисмо могли да контролишемо темпо игре. Разбијали су стакло, вечерас су радили ситнице, које су их држале у игри.

Неколико грешака на нашем крају, које мислим да можемо да очистимо. О томе смо у свлачионици разговарали као група и сутра погледали филм.

Ове игре долазе брзо, па ћемо однети победу и видети где можемо да научимо.

Победом, Нетси побољшавају на 32-15, што је полувреме од водећих 76ерса у конференцији.

Степх из Голден Стате Варриорс-а пружа невероватне перформансе након повратка због повреде.

Степх Цурри из ГСВ-а вратио се након што је пропустио пет утакмица због повреде на репној кости и донео победу Варриорсима.

Степхен Цурри је у првој утакмици у скоро две недеље постигао 32 поена, 5 скокова и 6 асистенција.

Сходно томе, Варриорси су победили 116-102 над Цхицаго Буллсима и прекинули низ од четири пораза.

Направио је три тројке у првој четвртини и четвртину завршио са 13 поена. Исто тако, увече је направио шест тројки, шутиравши 11-за-24 са терена.

Била је блиска утакмица у прве две четвртине, јер нико од екипе није могао да поведе са више од 5 поена.

Али, Дубс је почео да убрзава темпо у трећој четвртини, сви су дали све игри.

Као резултат, остварили су победу над биковима 116: 102.

Док је Цурри имао невероватан учинак, његови саиграчи су такође учинили невероватно да задрже Булл-а и однесу победу.

Цурри се враћа са 32 поена као Варриорс Беат Буллс

Цурри се враћа са 32 поена као Варриорс Беат Буллс (извор: нба.цом )

Андрев Виггинс је имао 21 поен у шутирању 8 за 15; Келли Оубре Јр. поставила је доубле-доубле од 18 поена, 11 скокова.

Исто тако, Драимонд Греен завршио је са 11 поена и девет асистенција.

који је иман шумперт ожењен

Након завршетка низа од четири пораза, сада ће се ГСВ у петак суочити са Миами Хеатом.