Нба

Нев Иорк Кницкс временом долази до победе

Који Филм Да Видите?

Пети на источној конференцији Нев Иорк Кницкс суочио се са четвртопласираном Атланта Хавкс која је победила у продужетку 137-127.

Пре међусобног сусрета, обоје су имали добре рекорде са Атлантом који је победио 9 од последњих 11.

Док је Њујорк освојио седам узастопних и осам од последњих десет.

Обе екипе су јаке саме за себе, а Кницкси су јаки у одбрани.

Док су Јастребови очигледно увредљивији.

Била је то тешка утакмица за почетак, јер су обе екипе јаке, а завршило се тако с изједначењем утакмице у регуларној четвртини.

Атланта Хавкс вс Нев Иорк Кницкс

Атланта Хавкс вс Нев Иорк Кницкс (извор: невс.иахоо.цом )

Међутим, Нев Иорк Кницкс се враћа у продужетке након што Богдана Богдановића из Атланте Хавкс форсира продужетке.

Атланта Хавкс је у првој четвртини кренула са јаким водством од пет поена, али није успела да заврши снажно.

Огромни дабл-дабл Јулиус Рандле-а од четрдесет поена.

Звезда Нев Иорк Кницкса Јулиус Рандле је добро започео јер је забио корак три уназад за свој први шут вече.

Убрзо је и Реггие Буллоцк направио прве три тројке у ноћи за Кницкс.

Како су Кницкс започели игру 5-оф-5 изван лука.

Али убрзо Нев Иорк Кницкс нису могли да наставе темпо даље у четвртини, извршивши седам изгубљених лопти.

Како су Јастребови направили 14: 0 за пораст од 30: 21, а преостало је 3:42.

Стражар Атланте Хавкс, Трае Иоунг, постигао је 16 поена у првој четвртини да би довео вођство свог тима у прву четвртину са 39-34.

шта се догодило да означи Сцхлеретх на еспн

Поред Јулиуса Рандлеа, Деррицк Росе је добро почео за Никсе у другој четвртини.

Како је у четвртини испустио 6-од-6 са терена. Догађај је изједначио резултат на 48-48, а у другом је остало 7:02.

Кницкс је заостао за Хавксом за 11 поена разлике у другој четвртини, али је убрзо повео са 52-50, пошто је Кницкс Оби Топпин закуцао.

Потом је Рандле направио тројке на леђима, како би повећао вођство Кницкса.

Завршио је полувреме са 20 поена на шутирању 6 од 9 са терена, смањујући вођство Хавкса у пет поена прве четвртине на 2 поена.

Рандле је чак направио возачки распоред са 8,4 преосталих у четвртом и узевши три бода за вођство, дајући Кницксима 122-119.

Али убрзо је Богдан изједначио утакмицу на 122 поена, шутом за три поена приморавши на продужетке.

Тада је Рандле завршио утакмицу дајући Никсима победу од 10 поена над Атланта Хавксом у продужетку.

Завршио је утакмицу постигавши огромних 40 поена и 11 скокова дабл-дабл укључујући 6 асистенција.

Трае Иоунг напустио је утакмицу са повредом

Кницкс и Хавкс су били изједначени у последњим секундама друге четвртине.

Али онда Кевин Хуертер пресекао одбрану за лагано закуцавање са око пет секунди на половини да би Хавкс довео у вођство 69-67.

Како су Никси Елфрид Паитон пропустили пловак на зујалицу, изгубивши прилику да изједначе утакмицу.

Кницкс се брзо вратио када је РЈ Барретт бацио закуцавање.

А онда је поново постигао гол у следећем поседу глатким распоредом да би смањио вођство Хавкса на 82-78 са 7:31 преосталих у трећој четвртини.

Али Кницкс Нерленс Ноел је лактом примио уста и снажно ударио под и напустио игру и упутио се у свлачионицу.

Тај Нибс-овог центра Никса задобио је ране на оку и напустио утакмицу раније током ноћи.

Накнадно је Атланта Хавкс Трае Иоунг тешко сишао, окренувши глежањ на ногу Кницкса Норвела Пеллеа са 1:13 у трећој четвртини.

Трае Иоунг је претрпео повреду

Трае Иоунг је претрпео повреду (извор: твиттер.цом )

Трае Иоунг је добро започео утакмицу за Хавкс у уводној четвртини, постигавши 16 поена.

И дао пет асистенција док је играо читавих 12 минута у четвртини.

Пре него што се упутио у свлачионицу у трећој четвртини и пропустио преосталу утакмицу са истегнутим левим зглобом.

Међутим, Атланта је и даље водила 97-90 после треће уз 21 поен и 17 скокова Клинта Капеле.

Али убрзо су изгубили вођство након што је Иоунг изашао.

Хавкс је форсирао продужетке са Кницксима који су долазили као победници.

Ноел се вратио у утакмицу са преосталих 9:53 док су Кницкси заостајали 101-97. Добро се вратио за Никсе. Одскакивао је и бацао низ уличицу на додавање Иммануела Куицклеи-а.

Како су Кницкс ишли на преокрет од 15 поена продужавајући вођство 116-109 са три поена Росеа са 4:46 у игри.

Росе је у ноћи са клупе пала 20 поена.

Али убрзо је Биг Ман Јохн Цоллинс изједначио утакмицу за Атланту, постигавши тројку на 118-118 са преостала два минута.

Али Рендл је поново вратио вођство, правећи возачки распоред преко Колинса дајући Никсима 122-119.

На крају је Богдан Богдановић направио корнер за три додавања да би изједначио утакмицу на 122-122 са преосталих 6,2 секунде док је игра одлазила у продужетак.

Али Јастребови нису могли да однесу победу, јер је Рандле био незаустављив у четвртом шуту.

И утакмицу завршили са 40 поена да би Никси добили победу.

Генерално, Јулиус Рандле је водио и постигао 40 поена уз 11 скокова и 6 асистенција.

Иммануел Куицклеи и Деррицк Росе постигли су по 20 поена с клупе.

Слично томе, Реггие Буллоцк је постигао 18 поена, док је РЈ Берретт постигао 16 поена уз 6 скокова.

С друге стране, Цлинт Цапела је водио за Хоксе постигавши огроман дабл-дабл са 25 поена и 22 скока.

У међувремену су и Трае иоунг и Богдан Богдановић постигли 20 поена.

У ствари, и Трае Иоунг је постигао дабл-дабл 20 поена уз 14 асистенција пре него што је напустио утакмицу са повредом.