бејзбол

Најдуже МЛБ игре икада

Најдужа МЛБ игра икада! Није неуобичајено да МЛБ игре имају екстра ининге, а добар број игара је забележен у историји игре као најдужа МЛБ игра!

Игра може да траје до 26. ининга, а понекад и дуже. Ретко видимо бејзбол утакмицу која траје преко границе од 20 ининга, али неколико утакмица у историји МЛБ-а је прешло ту екстремну границу.

Можете ли да погодите најдужу утакмицу у главној лиги по инингима који су прешли границу од 20 ининга?

Једанаест најдужих МЛБ игара
Једанаест најдужих МЛБ игара (Извор: НПР)

Овде смо саставили листу једанаест најдужих утакмица у историји МЛБ-а. Зато вас молимо да останете уз нас да сазнате одговор!

Сада без даљег одлагања, хајде да заронимо у нашу листу.

Кратак преглед

Али пре детаља, прво погледајте укупну ранг листу.

Утакмица Инингс
11. Лос Анђелес Доџерс ВС. Монтреал Екпос 22
10. Минесота Твинс ВС. Цлевеланд Индианс 22

Једанаест најдужих МЛБ игара икада

Припремили смо нашу листу са примарном референцом из МЛБ.цом .

11. Лос Анђелес Доџерс ВС. Монтреал Екпос

За прву утакмицу на нашој листи, враћамо се утакмици између Лос Анђелес Доџерса и Монтреал Експоса 23. августа 1989. Утакмица је трајала шест сати и 14 минута, укупно 22 ининга.

Утакмица се одиграла на Олимпијском стадиону у Монтреалу. Међутим, онај који је однео победу су били Доџерси, победивши Екпос на свом домаћем стадиону.

Лос Анђелес Доџерси славе победу, 23. августа 1989
Лос Анђелес Доџерси славе своју победу, 23. август 1989. (Извор: Млбстатиц.цом)

Утакмица је друга по дужини са почетком без резултата. Обе екипе нису успеле да постигну гол до 22. и последње измене.

Рик Демпси, Орел Хершизер и новајлија Џон Ветланд били су главни играчи Доџерса на утакмици.

Хершизер је показао своје снажно бацање, искључио Екпос у првих седам ининга, а Ветланд је поставио за последњих шест.

Одржавање високог МЛБ просека ударања није лак задатак. Али прочитајте овде о 15 најбољих МЛБ ударача са најбољим просеком ударања!

10. Минесота Твинс ВС. Цлевеланд Индианс

10. најдужа МЛБ утакмица одиграла се између Миннесота Твинс против Кливленд Индијанса 31. августа 1993. Утакмица је трајала шест сати и 17 минута, завршивши у 22. инингу.

Утакмица се одиграла на Метродомеу, домаћем стадиону Минесота Твинса. Твинси су искористили предност свог домаћег стадиона и победили у утакмици резултатом 5 према 4.

1993 Кливеанд Индијски тим
Индијски тим Кливленда 1993. (Извор: Бонанза.цом)

колико првенства има Чарлс Баркли

Алберт Бел и Џим Томе из Индијанаца дали су предност свом тиму са вођством од 4-1 у осмом инингу. Међутим, Твинси су вратили два у осмом инингу и изједначили на 4.

Резултат је остао за још 11 1/2 додатних ининга. Потом је Педро Муњоз из Твинса закључио утакмицу у завршници 22. ининга са хоум-раном Џејсона Гримслија.

9. Колорадо Роцкиес ВС. Сан Диего Падрес

Колорадо Роцкиес и Сан Диего Падрес су се међусобно нашли у једној од најдужих утакмица у историји главне лиге. Утакмица је трајала шест сати и 16 минута у Петцо Парку 17. априла 2008.

Утакмица је почела бацачима Џејка Пивија из Падреса против Џефа Френсиса из Колорада. Пеави је убацио осам ининга без голова и ударио 11 против Френсиса, који је остао седам без голова.

Јорвит Тореалба из Цолорадо Роцкиеса грли Кипа Велса након што су Роцкиес победили Сан Дијего Падрес, 2008. (Извор: Денверпост.цом)

До 14. ининга није постигнут ниједан резултат; Бред Хопе из Колорада довео је тим у вођство од 1:0 у горњем полувремену. Водство је изједначио Падреов Јосх Бард РБИ сингл у доњем полувремену.

Било је још седам измена без голова до 22. када је Трој Туловицки из Колорада довео тим до победе на домаћем стадиону Падреса.

8. Брооклин Додгерс ВС. Бостон Беес

За нашу 8. најдужу МЛБ утакмицу, враћамо се на 27. јун 1939, када су се Брооклин Додгерс и Бостон Беес суочили директно. Оба тима су се надметала да победе у 23 ининга, у пет сати и 15 минута.

Утакмица се одиграла у Беехивеу у Олстону, а када се утакмица завршила, било је 20:12. Пчеле су повели са 2-0 на крају другог ининга, захваљујући Хенку Мајескију и Едију Милеру.

Бруклин Доџерс, 1939. (Извор: Гетти Имагес)

Међутим, Доџеров Мел Алмада је помогао да се врати у следећем полу-инингу на терену са постигнутим резултатом. Затим је РБИ сингл Ернија Која изједначио утакмицу у врху осмог ининга.

Сунце је почело да залази, а чинило се да су Пчеле победиле у гему у 13. инингу да није било повратка Доџерса.

Утакмица је завршена нерешеним резултатом између два тима када је судија Бејб Пинели позвао утакмицу због мрака.

7. Сан Францисцо Гиантс ВС. Нев Иорк Метс

Још једна најдужа МЛБ утакмица која је завршена у 23 ининга била је између Сан Францисцо Гиантса против Њујорк Метса. Тим је створио историју 31. маја 1964. на стадиону Ши пред 57.037.

Оба тима су једини МЛБ тим који је одиграо три утакмице од најмање 23 ининга. Меч је за памћење не само због својих 23 ининга, већ и због тога што је то био други гем дублхедера.

Оба тима су већ одиграла девет ининга у којима су Џајантси победили са 5-3. Затим су одиграли још 23 ининга, чинећи укупан број одиграних ининга 32. дана.

Схеа Стадиум 1964, 57,037 Гиантс вс. Метс (Извор: Барстоол Спортс)

Џајантси воде резултатом 6-1 у 23 ининга друге утакмице, захваљујући једном РБИ Вилија Мејса. Међутим, Џо Кристофер из Метса помогао је тиму да се врати и изједначио утакмицу.

Сан Францисцо Гиантс је на крају победио резултатом 8-6. Гејлорд Пери је убацио десет ининга без голова уз девет удараца за коначну победу.

Од завршетка сезоне 2021. године, више играча је поставило нове рекорде. Дакле, да ли желите да знате најбоље МЛБ рекорде за 2021? Кликните овде да сазнате!

6. Филаделфија атлетика ВС. Бостонски Американци

На броју 6 имамо меч Филаделфија Атлетика против Бостонских Американаца одигран 1. септембра 1906. Утакмица се одиграла у суботу поподне на Хунтингтон Авенуе Гроундс у Бостону, пред процењеном публиком од 18.000.

колико је сада јасмин оловка

Атлетика је била прва која је погодила Харија Лорда у врху треће измене. Ово је вратио Фредди Парент из Бостона на дну шестог.

Пхиладелпхиа Атхлетицс' Jack Coombs
Џек Кумбс из Филаделфије атлетике (Извор: Сабр.орг)

Два бацача су била на врху током утакмице. Новак из Атлетике Џек Кумбс и Џо Харис из Бостона су одиграли целу утакмицу, а посебно је Кумбс дао бриљантну представу.

Атлетика је прекинула изједначење са Бостоном у 24. инингу уз помоћ Осија Шреконгоста, Сокса Сиболда и Денија Марфија. Након тога, Филаделфија Атлетика је победила резултатом 4-1.

5. Детроит Тигерс ВС. Пхиладелпхиа Атхлетицс

На броју 5, поново имамо Филаделфија Атлетика која игра најдужу МЛБ утакмицу, где су се суочили са Детроит Тигерсима 21. јула 1945. у мечу од 24 ининга који је трајао четири сата и 48 минута.

Утакмица је била АЛ рекорд за најдужу утакмицу пре Вајт Сокса, а меч Пивара га је надмашио. Тигрови и Атлетика су се такмичили у суботу поподне у Шибе парку у Филаделфији.

Током утакмице обе екипе су користиле само два бацача. Лес Милер се вратио из војне службе у Другом светском рату и одиграо првих 19 2/3 ининга за Тигрове. Дизи Пастрмка је била следећа са два тркача и два аута у 20. иннингу.

Детроит Тигерс ВС. Филаделфија атлетика, 1906. (Извор: Барстоолспортс.цом)

С друге стране, Рас Кристофер је био почетни бацач за Атлетику и одиграо је првих 13 ининга. А у последњих 11 ининга, Јое Берри је попунио позицију.

Утакмица је била изједначена, јер ниједан тим није могао да прекине резултат када је утакмица прекинута због мрака.

4. Хјустон Астрос ВС. Нев Иорк Метс

Четврта најдужа МЛБ утакмица одиграна је 15. априла 1968. између Хјустон Астроса и Њујорк Метса. Оба тима су одиграла 24 ининга у временском оквиру од шест сати и шест минута у Астродому.

Том Сивер из Метса и Дон Вилсон из Астроса први су започели меч. Била је то Сиверова друга МЛБ сезона и он је убацио десет измена са само два поготка. У међувремену, Вилсон је био девет без голова уз само пет погодака.

Стартер Метса Том Сив
Метс Стартер Том Сиве (Извор: Гетти Имагес)

где је Јенна Волфе из данашње емисије

Утакмица се наставила док су оба тима играла да надмаше један другог. На семафору у време 20. ининга је писало: „Надамо се да уживате у вечерашњој трећој утакмици исто колико сте уживали у прве две.

Коначно, на крају 24. ининга, Боб Аспромонте из Астроса је рутинском приземном лоптом погодио на кратко, што је одлучило утакмицу. Утакмица је завршена резултатом Хјустон Астроса 1 са Њујорк Метсом 0.

3. Ст. Лоуис Цардиналс ВС. Нев Иорк Метс

Дошли смо до прве три најдуже утакмице у историји МЛБ-а. На броју 3 имамо утакмицу 1974. између Ст. Лоуис Цардиналса и Нев Иорк Метса.

Утакмица се одиграла у среду увече, 11. септембра, на стадиону Ши. Присуствовало је више од 13.460 навијача, а утакмица је трајала седам сати и четири минута. До краја утакмице било је 3:13 ујутру.

Баке МцБриде из Ст. Лоуис Цардиналса долази са победничким низом
Баке МцБриде из Ст. Лоуис Цардиналса долази са победничком трком (Извор: Ап фотографија)

Џери Кусман из Метса повео је тим са 3-1 у деветом инингу. Кен Реитз из кардинала изједначио је са два аута. Тек у 25. инингу оба тима су могла поново да постигну гол.

Кардинали су победили резултатом 4-3.

То је несумњиво била једна од најдужих МЛБ утакмица, а до краја утакмице, само процењено 1,000 навијачи су остали на трибинама.

2. Чикаго Вајт Сокс ВС. Милваукее Бреверс

На броју 2, гледамо меч између Чикаго Вајт Сокса против Милвоки Бруерса 8. маја 1984. Утакмица се одиграла у Комиски парку, уз присуство од 14.754 навијача.

Утакмица је морала да се заврши два дана, што је трајало осам сати и шест минута. После првих 17 ининга, утакмица је прекинута у 1 ујутро, а резултат је био 3-3 између екипе.

Чикаго Вајт Сокс прославља победу (Извор: Барстоолспортс.цом)

У врху деветог ининга, Бреверси су имали предност и изгледало је као да ће добити утакмицу. Међутим, Хулио Круз из Вајт Сокса и Руди Ло су помогли да изједначе резултат против свог ривала.

Ниједна екипа није могла да постигне гол до следећег дана, а Пивари су поново успели да поведу у 21. инингу када је утакмица настављена. Чудесно, Вајт Сокс је успео да мери утакмицу у доњем полувремену и победи резултатом 7-6.

1. Брооклин Робинс ВС. Бостон Бравес

Сада, најдужа утакмица у историји МЛБ-а иде на меч између Бруклина Робинса и Бостон Брејвса. За ову утакмицу, враћамо се на 1. мај 1920. Одиграно је 6 ининга пре него што је утакмица расписана због мрака.

Игра је могла да потраје и дуже да није било заласка сунца и мрака.

Утакмица је одржана на Бравес Фиелд-у и завршена је нерешеним резултатом 1; требало је три сата и 50 минута да се утакмица заврши.

Ајви Олсон из Брооклин Робинса био је водећи човек који је у петој поставио сингл РБИ-а преко краткотрајног Раббита Маранвиллеа. Затим је Тони Бекел из Бравеса направио изједначење са синглом до центра на дну шесте.

Брооклин Робинс' Cadore Leon
Кадоре Леон из Бруклина Робинса (Извор: Сабр.орг)

Више није постигнуто резултат док утакмица није морала да буде прекинута због мрака. Била је то невероватна утакмица и никада не би била могућа на утакмицама главне лиге данас.

Ова утакмица је незаборавна по изванредних 26 ининга и улози бацача у игри. Почетни бацач Леон Кадоре из Робинса и Јое Оесцхгер из Бравеса су дали целу утакмицу од 26 ининга.

Закључак

У бејзболу, повратак је увек могућ, јер време никада не може истећи. Утакмица може да се настави, и као што видите, најдужа утакмица у историји МЛБ-а имала је 26 ининга, скоро да је стигла до 27.

Међутим, може се само нагађати колико је играчима морало бити тешко да издрже исцрпљеност током дугог ининга. Мора да је и навијачима био прави задатак да гледају утакмицу више од седам сати седећи на трибинама или каучу.

Од 2019. године, МЛБ је направио просечно трајање бејзбол утакмице 3 сата, 5 минута и 11 секунди. Лига даље покушава да убрза игру. Стога, гледање игре која иде до 20. ининга или чак даље можда неће бити могуће у будућности.

Сви знамо колико је МЛБ познат на северноамеричком континенту, али да ли знате како изгледа најбоља посећеност у МЛБ? Кликните овде да прочитате и сазнате!