Фудбал

Реал Мадрид 0: 0 Реал Мадрид: Ливерпулова кампања Лиге шампиона завршила је разочарано

Који Филм Да Видите?

Лигашка шампионска кампања Ливерпула завршила се разочарано када је Реал Мадрид отворио полуфинале против Челсија, док се Јурген Клопп сукобио на Анфиелду.

Реал је на Анфиелд дошао одбраном вођства од 3-1 у првој утакмици. Кад су коначно прошли кроз грубу мрљу.

Ливерпоол би се проклео због губитка толико славних шанси у првом полувремену.

Мохамед Салах пуцао право у Реал Тхибаут Цоуртоис , голман, који је такође добро сачувао за Јамес Милнер . У првом полувремену и пуцао.

Требало је да погоди мету када је и Георгинио Вијналдум оптужен. Злоупотребом могућности да изврши притисак на страну Зинедина Зидана.

Реалове добре шансе виделе су да је Бензема погодио стативу. Док је Курто још увек радио на томе да блокира ударац под углом Роберта Фирмина након прекида.

Ливерпоол је остао без енергије и идеја како се завршава друго полувреме. Реал је истовремено бранио пркос и чврстину да обезбеди победу.

А такође су договорили састанак са другим клубом из Премиер лиге у Тхомас Туцхел-у из Цхелсеаја.

Недостатак Ливерпула у одлучивању.

Ливерпоол се борио са потешкоћама док се враћа у прву утакмицу. Али Клопп је знао да ће први циљ бити евоцирање успомена на Анфиелдов повратак у Европу, чак иако су били испред препуних кућа, а не празног стадиона.

А крив је само Ливерпоол јер су те шансе створили у првом полувремену.

Било је изненађујуће јер је просјечни редовни Салах био крив за двоструко изостајање. То је могло узнемирити Реалове живце.

Процењује се да се око 400 локалних навијача окупило напољу, покушавајући да промени статус куо. Нажалост, резултат је створио негативне наслове вести о нападу злогласног тренера Реал Мадрида због којег је аутобус оштећен.

Шпанске власти примиле су извињење својих противника. А полиција Мерсеисиде најавила је истрагу о тим наводима.

Ливерпоол

Тим Ливерпоол (Извор: Премиер Леагуе)

Ливерпоол је дао свих 90 минута. Али управо недостатак састава је објаснио њихова бројна гостовања на Анфиелду ове сезоне. Уништио је сваку наду да ће променити изједначење и доказао њихово испадање.

Како је време пролазило, Реал је почео да се осећа самопоуздано и пријатно. Диого Јота и Тхиаго Алцантара увод, који су били разочарани. И не би скинуо изједначење са званичницима меча.

Клопп и његови играчи сада морају да се појачају како би обезбедили место у најбољој четворци Премиер лиге. Да би се осигурали повратак на турнир следеће сезоне.

Челси не може да потцени Реал.

Најновије тело Реал Мадрида под руководством Зинедина Зидана никако није зрела верзија. Заиста, у великим деловима овог реванша четвртфинала Лиге шампиона били су неопрезни и посрнули.

Међутим, пронашли су посао на више од две ноге показујући њихов квалитет и претњу код куће. И били су дисциплиновани и организовани на Анфиелду.

Еден Хазард показује вештине током откривања Реал Мадрида

колико вреди магија Џонсон

И ово је упозорење на које би Цхелсеа требао пазити у последња четири.

Реал није попут својих претходника, али још увек није победио Ливерпоол. Треба именовати Ливерпоол, који је тешко повређен. Упркос губитку дефанзивних бекова, Сергио Рамос и Рапхаел Варане , надаће се повратку утакмицом против Цхелсеаја.

И како је Ливерпоол постепено постајао све мање и мање очајан. Генијалност Реал Стреета дошла је до изражаја како би се обезбедио низак и удобан тастер у последњих 20 минута без критичних аларма.

Челси ће бити добро упознат са класом бившег голмана Куртоа, који овде бриљира. Трајни квалитет Луке Модрића и снажне, непоражене упечатљиве вештине ветерана Карима Бенземе.

Тхомас Туцхел нема разлога да се плаши Реала. Али они ће га много поштовати. Зиданов знак је увек проналазио начин да освоји Лигу шампиона.

Јашемо у олуји, кажу

Менаџер Ливерпула Јурген Клопп рекао је за БТ Спорт: Увек су вам потребни пресудни тренуци. У Мадриду је било несрећно. Били смо добри, агресивни; имали смо шансе. Нисмо постигли гол, а искуство Реал Мадрида одиграло је изједначено.

Јурген Клопп (Извор Википедиа)

Јурген Клопп (Извор: Википедиа)

Знамо колико се пута Мо Салах решава тих ствари затворених очију. Не овде. Данас је било савршено, али ми смо вани.

Волимо овај турнир и из неког разлога морамо да му се вратимо. Сада се можемо фокусирати на Премијер лигу и хоћемо. Морамо скинути чарапе.

Менаџер Реал Мадрида Зинедине Зидан: Свађали смо се с њим и знали смо да вечерас морамо да патимо. Али коначно смо добили оно што смо желели, што је требало да прођемо. Мислим да смо добро одрадили утакмицу и прошли смо олују. И можемо бити поносни на нашу емисију.

Знали смо да ће почети брзо и били су одлични у првих 15 минута, али то је нормално. У четвртфиналу Лиге шампиона морате ући и то смо радили док нисмо прошли.