Фудбал

Лестер је отворио заостатак од четири поена

Који Филм Да Видите?

Лестер је отворио заостатак од четири поена на четвртом месту у Премијер лиги победом над Вест Бромом на стадиону Кинг Повер.

Три поготка у 13. минуту првог полувремена направила су штету, јер је нападач Јамие Варди добио један, а помогао другом.

Тимотхи Цхестнутс тренирао Вардија због отварања игре пре постављања Келецхи Ихеанацхо након поготка Леицестерове треће траке.

Одбрамбени играч Јонни Еванс климнуо је главом у преокренутом углу и постигао погодак за 2-0.

У игри са много шанси за гол, Маттхев Переира Кастања и Матеус Переира из Вест Брома такође су снажно погодили у првом полувремену.

Победа Лестера је сада на четири бода предности од Челсија, који заузима коначно место у Лиги шампиона са шест преосталих утакмица. Две екипе састају се у лиги и финалу ФА купа следећег месеца.

Не мислим на друге тимове. Морамо мислити својом главом. Можемо само да се контролишемо, рекао је извршни директор Лестера Брендан Родгерс.

Овај тим ће понекад изгубити утакмице, али су веома лојални и желе да постану бољи. Ако то имате, то је карта из снова. То је све што можете да затражите као тренер.

Вест Бром је на ивици испадања, јер су девет бодова испред сигурности и имају много нижу гол разлику од Бурнлеи-а на 17. месту.

Менаџер Сем Аллардице рекао је да његов тим не може да се суочи са Лестером, који је додао да су у тој утакмици само пратили Манцхестер Цити.

колико вреди ламар одом

Можете да видите зашто је Лестер у лиги и зашто су у финалу ФА купа, додао је он. Лестер је много бољи од Саутемптона и много бољи од Челсија. Они су као најбољи момци.

Неумољиви Лестер завршава незаборавну недељу.

Након што је у недељу резервисао место у финалу ФА купа, Лестер није могао да заврши недељу на бољи начин.

Изгледали су нестрпљиви да стану испред њих - снимајући одбрану Вест Брома напољу лоптама Иоури Тиелеманса и возећи од Вардија и Цастагнеа.

Ихеанацхо и Јамес Маддисон добили су шансе у првих 10 минута пре него што су Тиелеманови заиграли на Цастагнеу и ставили га на тањир да Варди погоди у средину.

Леицестер Цити (Извор Тхе Топ Флигхт)

Леицестер Цити (Извор: Тхе Топ Флигхт)

Последњи дефанзивац Вест Брома Дара О’Схеа из Ихеанацхоа блокирао је тренутак Лестера, али повратак је био привремен јер је Еванс одмахнуо главом са 2: 0 у року од три минута од отварања Вардија.

Нападач Варди постао је добављач када је прескочио свог противника и трећи пут ставио Ихеанацхо-а у Леицестер.

Циљ је уследио након што су Переира и Леицестер'с Цастагне из Вест Брома погодили стативу, а могао је бити још један погодак за Ихеанацхо пре одмора, али је погодио више од шест метара.

Леицестер-ов недоследан напад у првом полувремену нанео је штету, а у другом делу су ипак нашли довољно простора - Ихеанацхо је видео ударац О’Схеа-а блокиран у казненом простору и слободни ударац који је поставио голман Сем Јохнстоне, док је Варди-јев дугачки чип широко пловио.

колико је богат Флоид Маивеатхер јр

Роџерс је такође успео да збаци Маддисона, Вардија и Веслија Фофана у утакмици против Кристал Паласа у понедељак.

Баггиево „велико бекство“ је све само прошло.

Победе Челсија и Саутемптона дале су напред и вратиле Вест Брому трачак наде у њиховој недељној борби да обезбеди место у Шефилд Јунајтеду.

Тим Вест Борм

Тим Вест Борм (Извор: Премиер Леагуе)

Аллардице је именовао исту екипу која је победила Саутемптон, али разлика у учинку је била јасна.

Лестер је победио Вест Бром од уводног минута и није се могао опоравити у првом полувремену, што је могло да види да су многи голови ишли својим путем.

Корнер Переире забио се у пречку, Мбаие Диагне је потпуно пропустио шансу на ивици шеснаестерца, а Матт Пхиллипс-ов ударац је у неколико случајева у Вест Бром-у отишао право у голмана.

колико је имао година Јое Монтана када се повукао

Заменици Семи Ајаии, Хал Робсон-Кану и Карлан Грант нису успели да утичу на друго полувреме када је Леицестер био близу победе.

Значи да је свака шанса за велику паузу за Вест Бром готова - имају 18 бодова за играње, али ове сезоне су узели само 24 бода.

‘Лестер је сломио нашу одбрану’ - рекли су

Менаџер Лестера Брендан Родгерс за ББЦ Спорт: У првом полувремену уопште нисам био срећан. Могли смо бити прецизнији у пролазу. У другом полувремену смо контролисали игру.

Менаџер Лестера Брендан Родгерс (Изворне лисице Лестера)

Менаџер Лестера Брендан Родгерс (Извор: Лисице из Лестера)

Све у свему, веома сам срећан јер је победа у Премиер лиги увек била сјајна. Било нам је добро, али могло би бити и много боље. То би увек био сјајан тест. Морамо да контролишемо себе и своје перформансе.

Менаџер Вест Брома Сем Аллардице из БТ Спорт: Леицестер је био јако добар према нама, посебно у првом полувремену. Покушали смо да се радујемо њих двоје, а један од главних разлога наших недавних резултата била је наша солидарност. Лестер је тужан. Нисмо могли да изађемо на крај са њима.

Било је добро друго полувреме. Али нисмо добили много на другој страни. На крају смо заслужили да будемо претучени. Морате поправити основе, а те базе су нас напустиле. Морамо да освојимо пет од шест мириса [остајањем у Премијер лиги]. Ми ћемо се потрудити.