Нба

Јамес Харден и Блаке Гриффин су изашли за Брооклин Нетс против Утах Јазз-а и Утах-а су лако победили.

Који Филм Да Видите?

Звездин чувар Брооклин Нетс-а Јамес Харден и нападач Блаке Гриффин вечерас неће играти за Брооклин Нетс против Утах Јазз-а.

С једне стране, Јамес Харден је вани због упале врата

А, с друге стране, Блаке Гриффин је ван терена због управљања повредама левог колена.

Брооклин Нетс је већ био без звезде Кевина Дурента због натезања тетиве од 13. фебруара.

Још један звездаш Кирие Ирвинг није из личних разлога и вероватно ће пропустити још једну утакмицу после вечерас.

Јамес Харден је неко време носио свој тим без Кевина Дуранта и Кирие Ирвинга и играо је на МВП нивоу.

Такође без Блакеа Гриффина, који је у Бруклину дебитовао у понедељак против Портланд Траил Блазерс-а.

Блаке Гриффин и Јамес Харден играли су у утакмици против Портланд Траил Блазерс-а, где су победили са четири поена.

Јамес Харден и Блаке Гриффин против Јута Јазз-а

Јамес Харден и Блаке Гриффин против Јута Јазз-а (извор: нба.цом )

У игри је Џејмс за 40 минута направио 25 поена, 17 асистенција и 7 скокова.

Слично томе, Гриффин је за 19 минута направио 8 поена, 5 скокова и 2 украдене лопте.

Харден је након победе против Блазерса рекао да је умало испразнио утакмицу због болова у врату.

Увек жели да буде на располагању тиму који игра и осећа се поносно што то може.

Такав сам ја, такав сам и изграђен, рекао је Харден. Ако је ово урађено сутра, знам да сам дао све што сам имао.

Знам да ни у једном тренутку нисам пречица. Биће преко једног дана, али ја у себи знам, имам мира знајући да сам то учинио. Могу да живим с тим.

Ове сезоне Харден предводи Нетсеве у постизању голова (25,4 ппг) и асистенцијама (11,5), док је укупно шутирао 46,8% и 36,2% на 3 поена.

за кога је играо стерлинг шарп

Без њега, Бруклин би вероватно тешко могао да победи Јута Јазз.

Утах Јазз има најбољи рекорд у НБА са 31-11 на Западној конференцији и на првом је месту.

У међувремену, Нетси су на другом месту Источне конференције.

Бруклин је изгубио без Џејмса

Нетси су изгубили ритам, а да Јамес није заиграо. Почетни састав Нетса био је Јефф Греен, Јое Харрис, Бруце Бровн Јр., Тимотхе Луваву-Цабаррот и Тилер Јохнсон.

Поред тога, Јамес, Кевин и Блаке, мреже су такође биле без Спенцера Динвиддиеја и Ландрија Схамета.

Спенцер Динвиддие је био ван куће због делимично поцепаног АЦЛ-а у десном колену, а Схамет због уганућа десног чланка.

Будући да је већина звездаша изашла, Бруклину је било тешко током утакмице против Јута Јазз-а.

Нису успели да поведу ни у једној четвртини и на крају су изгубили од Јазз-а 118-88.

Највише поена који је играч Нетса постигао је 23 поена и то је постигао Ализе Јохнсон силазећи са клупе и одиграо 33 минута.

Ализе је дебитовао за Нетсе на мечу и направио свој први дабл-дабл као играч Нета. Има 10-дневни уговор са Нетима.

Ализе Јохнсон први дабл-дабл као Нет играч.

Први дабл-дабл Ализе Јохнсон као Нет играча. (Извор: нетсдаили.цом )

Испустио је 23 поена, 15 скокова и 3 асистенције играјући 33 минута. Међутим, није успео да победи џез.

Јазз је доминирао кратком мрежом током целе утакмице. Јазз је први направио игру и од тада се више није освртао.

Повели су током све четири четвртине и лагано победили Нетсе. У својој победи над Нетс Јазз-ом Донован Митцхелл је допринео 27 поена, 7 асистенција и 6 скокова.

Донован Мичел играо је 27 минута да би добио 27 поена.

Слично томе, Руди Гоберт из Јазз-а је пао 8 поена, 11 скокова, 3 блокаде играјући 24 минута, док је Мике Цонлеи постигао 8 поена, 4 скока, 2 украдене лопте играјући 25 минута.

За Мреже на страну Ализе Јохнсон , Реггие Перри је испустио 12 поена, 8 скокова, 3 украдене лопте играјући 28 минута, Нетс ’Цхрис Цхиозза је направио 10 поена, 11 асистенција, 2 украдене лопте играјући 28 минута.

Утах Јазз угодна победа

Као што се и очекивало, Јазз је доминирао Нетима током целе утакмице и лако победио против краткотрајних Нетса.

Нетси нису могли да играју добро на крају дајући победу џезу. Због чега је Јута могла да одмори стартере у четвртој четвртини.

Џез је одувао Нетса, који су без Јамеса Хардена, Кирие Ирвинга и Кевина Дуранта

Џез је одувао Нетса, који су без Јамеса Хардена, Кирие Ирвинга и Кевина Дуранта (извор: нидаилиневс.цом )

У нападу, Јазз је ушао у ноћ прво у НБА лиги са 16,9 трица по мечу.

Срушили су 11 у првом полувремену у утакмици и 23 укупно, Митцхелл је погодио четири од 11 тројки.

Повели су 21 поен у првој четвртини и на одмору су порасли 63-38

А Тони Јонес из Тхе Атхлетиц је пружио свој поглед на оно што је видео после две четвртине игре.

Каже, мислим да је усамљена ствар коју можете да извучете из овог првог полувремена да је ово можда најудобније што сам видео Јута ове сезоне против искључиво променљиве одбране.

На почетку је сметало џезу око три имања, а онда је кренуло на трке.

Сада Утах има пуно вођство од три утакмице на терену Западне конференције и тражи свог првог носиоца број 1 у плеј-офу Западне конференције од 1997-98.

Следећи Јазз игра против Мемпхис Гриззлес-а, а Нетси ће играти против Детроит Пистонс-а и Тимберволвеса.