Нба Вести

Хоустон Роцкетс коначно завршавају свој 20. низ узастопних пораза

Који Филм Да Видите?

Хоустон Роцкетс коначно завршавају свој 20. низ узастопних пораза победом над Торонто Рапторс-ом у понедељак.

Хјустон је прошле сезоне тешко освајао шампионат, чак и у присуству Џејмса Хардена.

Ова сезона иде чак и најгоре за Роцкетсе са трговом Јамесом, повредама играча и узастопним поразима.

Чини се да се њихов низ пораза никад не завршава. Откако је почело 6. фебруара након што су изгубили од Сан Антоније Спурса.

Само 24 сата након њиховог емотивног 20. узастопног пораза, то продужава њихов низ губитака на најгоре у историји франшизе.

Напокон су добили ноћ коју су увек желели; њихов дуги низ пораза завршио се победом над Рапторсима.

Последња победа коју је Хоустон имао била је 5. фебруара против Мемпхис Гриззлиеса, где су постигли 115 поена.

Тада су изгубили од Сан Антонио Спурса са пет разлике, 111-106. После пораза никада нису успели да добију победу.

У својој претходној утакмици, Роцкетси су били на четири секунде да добију прву победу од 4. фебруара у поразу од грома 114-112.

Изгубили су са два поена и продужили своје губитке на 20., што је њихов низ пораза учинило најгорим у историји франшизе.

Прва победа после 20. узастопних пораза

Ови губици били су велики ударац не само за играче већ, што је још важније, за главног тренера новајлија Хјустона Стивена Силаса.

Био је видно узнемирен на својој конференцији за новинаре после утакмице. На питање о низу пораза, остао је без речи и узнемирен.

Степхен Силас изгледа као сломљени човек након што су ракете изгубиле 20. редом

Степхен Силас изгледа као сломљени човек након што су ракете изгубиле 20. ред (извор: тхебиглеад.цом )

Оно што се чинило као бескрајан сан зауставило се после 20 утакмица.

22. марта, у понедељак, победили су Рапторсе са 18 поена разлике 24 сата након емотивног пораза од градске грмљавине у Оклахоми.

Да би прекинуо низ пораза, Јохн Валл је испустио свој први Трипле-дубл након пет година. Валл је имао 19 поена, 10 асистенција и 11 скокова.

Његов први трипл-дабл од 5. фебруара 2016. То је помогло Роцкетсу да стигне до прве победе од 4. фебруара.

Свих пет стартера из Хјустона постигли су двознаменкасти резултат средином треће четвртине.

Јае’Сеан Тате је имао 22 поена, Стерлинг Бровн је додао 20, Цхристиан Воод постигао је 19, а Дануел Хоусе Јр. додао 12.

Хјустон је завршио трећу четвртину са вођством 88-86, а четврту четвртину отворио је серијом 9-1.

Хоустон је грубо започео када је Валл примио техничку грешку за трећу узастопну утакмицу након свађе са званичним играчем пет минута у првој четвртини.

Воод је покупио трећу личну грешку за мање од три минута у другој четвртини, што га је ограничило на само осам минута без голова у првом полувремену.

Чинило се да ће Хоустон продужити свој низ пораза на још једну утакмицу у првом полувремену.

После првог полувремена, Хоустон се извукао и наставио да победи у гему, завршавајући њихов низ пораза. Предали су Торонто Рапторсима 9. узастопни пораз.

Хоустон је скоро био на путу да обори рекорд у најдужем низу пораза.

21. марта, Хоустон је направио рекорд у најдужем низу пораза у историји франшизе.

Изједначили су се за девету најлошију у историји НБА и најдужу од рекордних 28 пораза у Пхиладелпхији од 28 пораза током сезоне 2014-15 и 2015-16.

Роцкетси су имали шест пораза од рекордне сезоне и осам пораза од рекорда за најдужи низ пораза.

Али победа у понедељак увече прекинула је низ и спречила их да поставе рекорд.

Ова победа је дала осмех и наде играчима Хјустона, а посебно тренеру тимова, који је био избезумљен након пораза претходне ноћи.

Неколико садашњих и бивших НБА тренера посегнуло је за Силасом током протекла 24 сата, нудећи им охрабрење и подршку.

Ти разговори помогли су Силасу да подигне расположење које је порасло када се последњи звучни сигнал огласио у понедељак увече у Тојота центру, а првогодишњи тренер загрлио је чувара мреже Хјустон Џона Вол.

То је као неописиво за победу у марту ове луде сезоне, рекао је Силас. Тако сам поносан на момке.

Када волите да то пролазите и борите се тако јако.

И видите разочарање на лицима играча након губитка за губитком за поразом.

Затим да уђете у свлачионицу након данашње утакмице и сви су само срећни и радосни. Мислим, супер је супер и сјајно.

Да, шта год, јуче сам био доле и ван. Изгледа као пре недељу дана.

Прегруписали смо се, окупили смо се и да, осећа се много боље само зато што знам да им је то супер.

Јохн Валл и Степхен Силас након победе против грабљивица

Јохн Валл и Степхен Силас након победе против грабљивица (извор: фтв.усатодаи.цом )

Као, шта год било за мене, али ја сам толико срећан због тих момака да не морају да чују за то и да се носе са тим.

Разлог за низ пораза

Хјустон је победио у седам од осам утакмица пре низа пораза и добро започео сезону.

Али након што је звездани центар Цхристиан Воод озбиљно ишчашио зглоб у тој победи против Гриззлиеса, издвајајући га за наредних 17 утакмица.

Хоустон је имао неколико других кључних повреда током серије пораза, укључујући стражаре Вицтор Оладипо, Ериц Гордон и Валл који су пропустили продужене потезе.

Роцкетси су такође постигли заједничку одлуку са нападачима тимова П. Ј. Туцкер-ом да се разиђу.

зашто је цари првак напустио еспн

Након што је одлучио да не игра у првој утакмици након Алл-Стар паузе, на крају га је заменио за Милваукее Буцкс.

Због свега наведеног, Хоустон је током низа у неким играма морао да игра у НБА лиги са чак минимално осам играча.

Упркос томе, уложили су сав свој труд и одиграли сваку утакмицу у нади да ће победити.

Јохн Валл, Степхен Силас

Јохн Валл, емотивна реакција Степхена Силаса након победе (извор: цлутцхпоинтс.цом )

Губимо равно 20, нисмо здрави, али то није изговор.

Јер су сви пролазили кроз здравствене и сигурносне протоколе и повреде, рекао је Јохн Валл, који је у игри имао трипле-доубле.

Само смо изашли тамо и такмичили се, без обзира шта и шта се дешавало.

Роцкетси никада нису испустили вођство над Рапторсима након што су отишли ​​напред у касној другој четвртини.

Нападач Хјустона Дануел Хоусе Јр. погодио је метар од 51 метра да би победио зујалицу на пола терена, доводећи предност Роцкетса до пет поена.

Рекао сам, ‘Па, па, можда је ово ноћ. Можда ', рекао је Силас.

Имали смо игре у којима смо током целе утакмице погађали само четири тројке. Сад смо погодили шут на пола терена.

Осећало се као да се може догодити нешто посебно. За нас је посебна победа после толико узастопних пораза.

Било је проклето време, човече, рекао је Цхристиан Воод, који је постигао свих 19 својих поена у другом полувремену. Отприлике је време.

Хјустон још треба да пређе дуг пут док у потпуности не прославе, али ова победа била им је посебна.