Фудбал

Енглески тимови настављају до четвртфинала Лиге шампиона: долази ли кући?

Који Филм Да Видите?

17. марта, Енглеска:

Сви тренутни енглески тимови који играју у Ро16 оф лига Шампиона су се пласирали у четвртфинале.

Током протеклих неколико година, осим Ливерпоола који је освојио ЦЛ, енглески тимови су се тешко пребацили у потоњу фазу у лига Шампиона ,

Међутим, ова сезона је доста поправила са стране, слично Цхелсеа , Манчестер Сити , и Ливерпоол сви доминирају над противницима да би кренули напред у такмичењу.

Крстарење Челсијем прошло Атлетико Мадрид

Сваки пут када се Цхелсеа суочи са Атлетицо Мадридом, сигурно ће доћи до неких драмских и епских резултата. Ове две стране састале су се само у Лиги шампиона током последњих неколико година, а Цхелсеа је највише излазио.

У укупно 9 утакмица у 12 година, Цхелсеа је победио у 4 утакмице, а управо је изгубио 2, ремишући остале 3 утакмице против Атлетицо Мадрида.

У сезони 20/21, Атлетицо Мадрид је лидер лиге у Ла Лиги, док се Цхелсеа полако изграђује и заузима 4. место у Премиер лиги.

када је рођен Леброн Јамес Јр

Атлетицо је имао истог менаџера у Диегу Симеонеу више од 10 година, док је Цхелсеа имао неколико промена у менаџерима, а недавно је Франк Лампард смењен како би донео пут Тхомасу Туцхелу.

Пуно радно време на Стамфорд Бридге-у: крстарење Цхелсеа-јем поред Атлетицо Мадрида за прелазак у четвртфинале. (Извор: Цхелсеа Фц)

Према забележеној историји УЕФА, Атлетицо Мадрид никада се није вратио након што су изгубили прву утакмицу.

Изгубили су свих 7 веза у Лиги шампиона, у којој су поражени у првој утакмици.

Под Тхомас Туцхел , ова екипа из Челсија се подмладила и изгледа као снажни кандидати за титулу у Лиги шампиона.

Такође прочитајте: Тхомас Туцхел Ера >>

Овај тим је управо примио један гол противничког играча у виду Такумија Минамита и један аутогол, што укупно доводи до само два примљена гола под Тхомас Туцхел .

Челси је славним повео у нерешеном резултату Оливиер Гироуд гол у првој утакмици у гостима.

Чак иу првој етапи, Атлетски страна изгледала је заиста слаба у поређењу са њиховом формом у Лига .

Реванш утакмица започела је на Стамфорд Бридгеу, дому Цхелсеаја. Домаћи тим је изгледао доминирајуће из непосредне близине и повео је у 34. минуту преко Хаким Зииецх , СЗО Тимо Вернер потпомогнут.

Атлетицо је био запрепашћен овим и изгледало је да се одбијају, али чврста одбрана Цхелсеаја држала је своје (Атлетицове) нападаче на одстојању.

Направили су укупно 5 промена доводећи нападаче у нади да ће постићи гол и променити замах у своју корист.

Међутим, ниједан од њихових претплатника није могао да направи било какву промену у игри. Током завршних фаза игре, легенда Атлетица Стефан Савић лакат Антонио Рудигер усред извођења угла. Судија му је (Савић) показао равно црвени картон.

Будући да је био до десет људи, Атлетицо је изгледао заиста слабо пред високим пресингом и великом брзином Цхелсеаја. Туцхел је напао Емерсона и Бена Цхилвелла око 92. временске ознаке.

Цхелсеа'с То је Канте одузео лопту Атлетико Мадриду и додао је напред ка Хришћанска полиција ц, који је потом одјурио према голу Атлетица.

Било је три наспрам једног, с тим да је Цхелсеа имао већи број играча. Пулисиц додао лопту Емерсону, који је потом ломио лопту тачно у доњи угао. То му је био први ударац у игри.

Овај гол је довео Цхелсеа у вођство од 2: 0, који је током две ноге постао 3: 0.

Плави су први пут од сезоне 2013/14 до четвртфинала.

Челси се сада радује жребу који ће се десити 19. марта 2021. године, а који ће дефинисати са ким ће се суочити у четвртфиналу Лиге шампиона.

Манчестер сити срушио Борусију из Менхенгладбаха

Пеп Гуардиола Цити наставља свој крајњи доминантан облик док су рушили немачку страну Боруссиа Монцхенгладбацх у Ро16 Лиге шампиона.

Град и Монцхенгладбацх састали су се 6 пута у Лиги шампиона, при чему је сва победа отишла на енглеску страну.

шта Карл Малоне ради данас

Манчестер Сити постигао је укупно 19 голова и примио само 4 током овог периода против ове опозиције.

Прва утакмица започела је на неутралном месту где је Цити доминирао одмах са самог почетка. Бернардо силва добио је гостујући пресудни гол у гостима када је постигао погодак у 29. минуту.

Иако је Боруссиа тражила повратак, Габриел Јесус завршио утакмицу са 2. голом у 65. минуту.

Утакмица се завршила 2: 0, а Цити је добио пресудна 3 бода, а гостујућа предност је кренула у реванш.

Реванш је био у кући Манчестера, стадион Етихад. Домаћа форма Пеповог тима је заиста нешто на чему би завидео читав фудбалски свет.

Управо су изгубили једном у 5 домаћих утакмица, дербију из Манчестера, и постигли 14 голова, а примили само 4 гола. А у Лиги шампиона нису примили ниједан гол више од 700 минута.

Што се тиче гостујуће стране, они су пролазили кроз лошу форму.

У последњих 8 утакмица које су одиграли нису победили ниједну утакмицу и примили су 14 голова, док су истовремено постигли само 5 голова.

Реванш је почео баш онако како је кренуо први. Кевин Де Бруине отворио резултат у 12. минуту, и Илкаи Гундоган удвостручио вођство домаћина у 18. минуту.

Цити је повео са 4: 0, а да утакмица није играла чак 20 минута. Гостујућа екипа је током целе утакмице изгледала грозно.

Манчестер Сити никада није прошао фазу четвртфинала у Лиги шампиона, пошто је последња три пута испао из такмичења.

Међутим, ова момчад Цити-а изгледа као да ове сезоне може освојити четверац, укључујући Премиер лигу, Ф.А куп, Царабао куп и Лигу шампиона.

Ливерпоол Саил Паст РБ Леипзиг

Јурген Клопп ’С Ливерпоол је недавно освојио Лигу шампиона у сезони 2018/19, која је окончала њихов 13-годишњи низ без трофеја у Европи.

Иако Ливерпоол пролази кроз грубу закрпу у Премијер лиги, њихове европске утакмице забележиле су доста побољшања.

Током последњих неколико утакмица у Европи, Ливерпоол је доминирао њиховом групом истовремено играјући импресиван фудбал.

РБ Лајпциг је тренутно у 2. у Бундеслига и прате лидере лига Бајерн Минхен за само 3 поена. Изгледа да би ове сезоне заиста могли освојити наслов првака.

Иако се врло добро понашају у својој земљи, заиста нису показали исти учинак на европским такмичењима.

Прва утакмица, баш као и остале утакмице, догодила се на неутралном месту. РБ су изгледали као да могу добити утакмицу пошто су почели да доминирају одмах од почетка.

Међутим, нису могли да буду толико клинички као у недавним играма.

У другом полувремену Ливерпоол је изгледао боље од првог полувремена и Мохаммед Салах довео гостујућу вођство у 53. минуту и Садио Мане удвостручио вођство у 58. минуту.

Са предношћу од два гола ка Анфиелду, Ливерпоол је изгледао као да лако може проћи РБ, и урадио је оно што је наумио.

Двојац од Погрешно и Грива учинио Клоппову страну још опаснијом у реваншу.

Баш као и прва утакмица, РБ је изгледао доминирајуће у првом полувремену, али изгледало је као да нису имали чизме за игру за утакмицу.

валтер паитон невер дие еаси куоте

Погрешно отворио гол у 70. минуту, а након четири минута, Грива постигао 2. гол и довео Ливерпоол до укупног вођства од 4: 0.

Европска верзија Ливерпоола изгледа боље од њихових домаћих верзија, а ако наставе форму, ко зна, можда чак и дођу до финала Лиге шампиона.

Хоће ли се Лига шампиона вратити кући?

Прилази кући је чувени слоган у Енглеској, који се углавном односи на Светско првенство или нешто слично где Енглеска учествује.

Лига шампиона је најважније европско такмичење које се одржава на свету.

Будући да су се све енглеске стране које су учествовале пласирале у четвртфинале, њихова форма и њихов учинак дали су наду навијачима да ће бар један од енглеских тимова вратити трофеј Лиге шампиона кући у Енглеску.

Међу три екипе, Цхелсеа је победио у такмичењу у 2012/13 , Ливерпоол га је освојио у 2018/19 сезона. Манцхестер Цити, међутим, никада није победио на овом такмичењу.