Денвер Нуггетс су се супротставили Портланд Траил Блазерс-у за 6. утакмицу.

Блазерси су изгледали везани за серију након што то нису успели у Гаме 5, чак и након што су два пута форсирали продужетке.

А с друге стране, Нагетси су покушали победом да затворе утакмицу.

Блазерси су утакмицу започели снажно, погађајући канту за корпом.

Али на крају су Нагетси однели победу иза бриљантног поготка Николе Јокића.

Нагетси су елиминисали Блазерс-е, поразивши их 126-115 и повевши серијом 4-2 за улазак у полуфинале западне конференције.

Никола Јокић је водио стрелце својим бриљантним шутирањем, док је Дамиан Лиллард уписао стрелце Блазерса упркос поразу.

Блазерси почињу снажно.

Дамиан Лиллард је имао сјајну прву четвртину, чак је поставио и рекорд плеј-офа. Добио је награду за НБА саиграча године пре утакмице.

Прва четвртина започела је Нуггетс-ом који је заостао за Блазерсима са чак четири поена, а преосталих 7:10 у четвртини.

Тада је Мицхаел Портер Јр испустио тројку пререзавши вођство на две половине четвртине.

И додао је још једну тројку за вођство.

шта се догодило са Цари на првом снимању

Али Блазерси су вратили предност и имали три поена предности пре него што је Портер додао још једну тројку за изједначење на преосталих 3:20.

Нагетси су заостали за Блазерсима са четири поена, постигли 29 поена у четвртини, док су Блазерси имали 33 поена у првој четвртини и

У другој четвртини, Блејзерси су са минутом игре водили са пет поена.

Како је ЦЈ МцЦоллум закуцао, повећавајући вођство на седам поена.

На половини четвртине имали су 45-47 док је Никола Јокић изједначио утакмицу на 47-47.

Норман Повелл је направио преокрет и Блазерси су повели шест бодова, а преосталих 3:37 остало је у другој четвртини.

Анфернее Симонс испустила је тројку која је водила до 18-8 трчања, а Блазерси са 8 кошева предности.

Лилард је дошао до трице са 0,4 секунде преосталог у другој четвртини.

Наставили су да доминирају Нагетсима у другој четвртини, додајући и 35 поена у другој четвртини, док су Нагетси додали 32 поена.

И наставио да води на почетку треће четвртине, узимајући 11 поена предности са 8:09 преосталих у четвртини.

ЦЈ МцЦоллум повећао је вођство на 14 поена, испуштајући тројку.

Имали су 79-91 са мање од пет минута у трећој четвртини, пошто је Меколум наредио скакача.

Нагетси су се вратили.

Али сјајним шутирањем Николе Јокића, Нагетси су се вратили.

Јокић је узвратио закуцавањем пресецајући вођство одмах назад.

Имали су 95-101, Блазерси су и даље били у вођству. Али Монте Моррис је испустио тројку на Зумер за Нагетсе.

колико деце има ховие лонг

Након тога, четвртина се завршила 98-101, Блазерси су имали само три поена предности, док су Нагетси четвртину завршили са 14-4.

Блазерси су и даље имали вођство од четири поена са 7:11 преосталих у четвртој четвртини.

Како је Монте Моррис испустио тројку, смањивши вођство на поен.

Јокић је потом дошао до тројке на следећем поседу, доводећи Нагетсе до вођства од два поена.

Имали су 110-108 док је Моррис бацао пловак.

Блазерси су заостали за Нуггетсима шест поена, а Аустин Риверс је испустио тројку, повећавајући вођство на 9 поена.

Јокић је срушио ударац из куке и повео двоцифрено вођство.

Било им је 119-113 са мање од два минута до игре. Јокић је после бацио канту.

Аарон Гордан је потом запечатио утакмицу тројком из угла на додавање Јокића и повео 9 поена са мање од минута до игре.

Блазерси нису имали одговор за Јокићев прекршај, као резултат тога Нагетси су однели победу од 126-115 и елиминисали Блазерсе улазећи у полуфинале западне конференције.

Волим наш тим. Волим сваког играча у тој свлачионици, од једног до седамнаест, рекао је тренер Нагетса, Мајкл Мелоун. Настављамо да проналазимо начине за победу. Прошле, ове године људи не схватају шта тренутно пропуштамо с повредама, па не бих могао да будем поноснији на групу играча којима заиста волим да тренирам сваки дан.

Сада ће се суочити са Пхоеник Сунс у полуфиналу западне конференције.

Бодовање врхунаца.

Никола Јокић је водио стрелце, испуштајући 36 поена, 8 скокова и 6 асистенција. 20 од његових 36 поена стигло је у трећу четвртину.

Он је све за њих, рекао је Дамиан Лиллард о Јокићу. Мислим да би неке године попут момка, шта ради за тај тим, могло да одведе свој тим на првенство, било би ове године због тога колико је отворено. Нема фаворита. У мојим очима се барем осећам као да свако може да буде претучен и свако може да то уради. Због тога је то још више разочаравајуће за мене јер сам осећао да ако постоји година коју можете да поднесете и одете по њу, била је ово ова. Дефинитивно мислим да је способан за то.

Још једном је показао учинак на нивоу МВП-а, пошто су се Нагетси вратили у друго полувреме иза његовог бриљантног шута.

Због тога је он јасни МВП, рекао је Малоне. Будући да можете одвести било кога из нашег тима, ако имамо Николу, могли бисте да ме ставите Вес Унселд-а, Риан-а Бовен-а, Цхарлес-а Класка-а, кога год желите, наћи ћемо начин да се такмичимо јер је тако сјајан је.

На питање о повратку, Портер је једноставно одговорио, заустављање и Никола Јокић.

Играчи Нагетса појачали су своју игру да помогну Јокићу.

Јокић је у процесу добио помоћ од осталих играча Нагетса. Један од њих долази из Мицхаел Портера Јр.

Портер је пао 22 поена у првој четвртини када је Јокић ухваћен у фаулу, задржавајући Нагетсе у игри.

Потом је утакмицу завршио, постигавши 26 поена, 5 скокова и 4 асистенције.

Након што је Никола пронашао свој ритам у трећој четвртини, у другом делу му је помогла Монте Моррис, Аустин Риверс, Аарон Гордан и ЈаМицхал Греен.

Имамо пуно фрајера који су тешки играчи, човече, рекао је Портер. Као и ја, имао сам свој тренутак у првом полувремену, а затим сам се охладио. Мислим да нисам постигао гол (остатак утакмице). Тада је Јокић очигледно преузео на себе, али начин на који су Аустин и АГ имали своје тренутке, и Монте, Ј-Мике - једноставно имамо пуно фрајера који су способни.

Аарон Гордан је у последњем минуту испустио 13 поена, 7 скокова и четири асистенције заједно са запечаћујућом тројком.

Фацундо Цампаззо је имао 10 поена, 2 скока и 3 асистенције.

Монте Моррис водио је клупу Нагетса, постигавши 22 поена, 4 скока и 9 асистенција.

Док је ЈаМицхал Греен испустио 10 поена, 9 скокова.

Историјски наступ Дамиана Лилларда завршава се ове сезоне.

Дамиан Лиллард је дуговао тренутног кандидата за МВП Николу Јокића током целе серије како би НБА добио једну од најбољих утакмица плеј-офа ове сезоне.

У петој утакмици је форсирао два продужетка спојницом и умало победио Нагетсе у тој утакмици.

колико циљева има Кросби

А вечерас је чак поставио рекорд НБА плеј-офа.

Нагетси су пожурили да затворе серију у 6. игри да би избегли још једну Лиллардову утакмицу.

Нико не покушава да види Дамиана Лилларда, једног од канџи икад у игри 7, рекао је нападач Нуггетса Мицхаел Портер Јр.

Лиллард је утакмицу завршио, постигавши 28 поена и 13 асистенција дабл-дабл уз 4 скока.

Имао је 35 тројки у првом колу плеј-офа и постао играч са највише тројки икада у плеј-оф серији.

Док је ЦЈ МцЦоллум испустио 21 поен, 4 скока и 3 асистенције.

Норман Повелл је имао 17 поена, 4 скока и 2 асистенције, док је Јусуф Нуркић испустио 13 поена, 7 скокова и 2 асистенције.

Роберт Цовингтон завршио је са 10 скокова и 11 поена дабл-дабл.

У међувремену је Цармело Антхони испустио 14 поена уз 5 скокова и 4 асистенције свима који су сишли са клупе.