Еуро Цуп

Данска је победила Чешку у Бакуу за пласман у полуфинале

Који Филм Да Видите?

Импресивна кампања Данске за Еуро 2020 наставља се док су марширали у полуфинале да би победили Чешку у Бакуу.

Данци настављају да напредују на турниру од трауме њихове уводне утакмице, у којој је везни играч Цхристиан Ериксен претрпио срчани удар.

Победивши Велс у последњих 16 утакмица, отворено су се суочили са опасним и физичким Чехом на последњих осам такмичарских припремних такмичења у Азербејџану.

Водили су од петог минута када Тхомас Деланеи одбранио свој знак да уђе из угла.

Онгопретњу на полувремену, повисили су на 2: 0 непосредно пре полувремена, са Каспер Долберг волонтирајући у прелепом крсту из Јоаким Маехле да дода своја два гола против Велса.

Њихов ентузијазам био је тестиран почетком друге половине године Патрик Сцхицк охладио свој пети гол на турниру, изједначивши се са Португалцем Цристианом Роналдом у трци Голден Боот.

Поред тога, Данска је успела да се рекомпонује и ускочила је да обезбеди победу и полуфинале на Вемблеију у среду. Противник ће им бити Енглеска након што су вечерас победили Украјину.

Данска ствара још једну бајку.

Прошле су скоро три деценије откако је Данска шокирала континент победом на Еуро ’92, искористивши прилику да касно буде позвана у финале да произведе највећу утакмицу своје земље.

Тренутно су у процесу писања још једне и бајке на такмичењу.

колико заради кирие ирвинг

Њихова кампања трајала је само 41 минут када се Ериксен срушио пре него што је примио КПР на терену док су га његове наизглед узнемирене колеге окруживале и обожаваоце широм света који су ужаснуто гледали.

Сада су ти играчи удаљени само 90 минута од финала, након још једног славног тимског наступа који сведочи не само о њиховој вештини и стратешкој домишљатости, већ и о обновљеној вези између њих, изграђеној на невољи.

где је Јенна Волфе из данашње емисије

Били су паметни у првом полувремену, окупили су се и окупили у позадини, а безобзирни и брзи у супротстављању нападима. На несрећу, иако су у потпуности заслужили вођство са два гола и могли добити и више, Деланеи је протратио најбоље шансе уложивши пуно труда у његово колено.

Чешка их је извела из зоне комфора.

Високо развијени чешки тим извео их је из зоне комфора након паузе. Ипак, голман Каспер Сцхмеицхел и одбрамбени трио Андреас Цхристенсен, Симон Кјаер и Јанницк Версергаард у Данској су добили тврдоглавост и вођство потребно за излазак из игре.

Прва победа Данаца над Чесима на Еуру даје им место у четвртфиналном поразу 2004. године када су два гола Милана Бароша помогла његовој земљи да победи са 3: 0.

Барос је турнир завршио са пет голова, цифру је сада проценио Сцхицк, који ће свој посао неправедно обављати показујући своју земљу овог лета.

Данци су, међутим, наставили своје невероватно путовање, Лондон је кренуо даље.

Кредит такође за 1.000 данских навијача или више који су прешли 2.000 миља до Бакуа, знајући да Цовидова правила карантина значе да више не могу да присуствују полуфиналу или финалу ако њихова земља стигне тамо.

‘Цхристиан је требао бити овде.’

После утакмице, дански тренер Каспер Хјулманд рекао је да осећа да ће његов тим имати Ериксена у мислима док су се борили да наставе трку на Еуро 2020. Могу да осетим, рекао је.

Свет фудбала је то схватио по други пут. А у данима који су уследили, најважније ствари у животу и фудбалу, тада су дошле основне вредности фудбала.

У фудбалу има много других циљева. Али сви се сећамо зашто смо почели да играмо фудбал, из чега су изведене фудбалске вредности и имали смо подсетник на ово.

Данској недостаје Цхристиан у свим текућим играма (Извор: ДНА Индиа)

И још увек мислим на Кристијана сваког дана у свакој утакмици. Требао је бити овде.

Драго нам је што је преживео. Водимо га на ову утакмицу на Вемблеи. Стално мислим на њега током игре.

Штавише, сви смо разумели да је можда дошло до проласка кроз стандарде игре, фудбала. А можда смо ми били његов симбол, не бих могао бити срећнији од тога.

колико је стар Ранди Ортон из Вева

Екипа се појавила без да су јој рекли. Тако треба да се понашате.

Поред тога, било је заиста невероватно како је тим одговорио на ситуацију, саосећање и сву љубав коју су показали током утакмице, али и народ Данске.

Само смо срећни и поносни. А можда се можемо само подсетити на разлог зашто волимо фудбал и шта фудбал може да уради у свету.