Фудбал

Челси 2: 0 Реал Мадрид: Следећи Челси против Ман Ситија

Који Филм Да Видите?

Челси је започео финале енглеске Лиге шампиона против Манчестер ситија пошто је у реваншу полуфинала победио Реал Мадрид са 2: 0 на Стамфорд Бридгеу, укупно 3: 1.

Тимо Вернер довео Челси у предност у 28. минуту утакмице. После разбијања празне мреже под крстом после Каи Хавертз Чип је погодио стативу пре него што се Реал окупио.

Управа је пропустила четири велике шансе да удвостручи вођство у првих 20 минута другог полувремена.

Управа клуба коначно је добила другу утакмицу у нерешеном резултату. Само пет минута пре, Масон Моунт држао центар локалног играча Цхристиан Пулисиц ‘Је близу.

Завршили су спектакуларну представу и обележили необичан преокрет у клубу откако се Тхомас Туцхел придружио у јануару.

Челси ће сада трећи пут (2008. и 2012.) играти финале Лиге шампиона у Истанбулу 29. маја.

Успоставили су своје треће финале енглеске Лиге шампиона након 2008. године (Ман Утд-Цхелсеа) и 2019. године (Ливерпоол-Тоттенхам) док Манцхестер Цити настоји да употпуни високе тонове.

Када је финале Лиге шампиона?

Овогодишња финална утакмица између Челсија и Манчестер ситија одиграће се у Истанбулу 29. маја.

Олимпијски стадион Ататурк освојио је Лигу шампиона 2005. године када је Ливерпоол на полувремену пао са 3: 0 побиједивши Милан из пенала.

УЕФА још увек није потврдила датум почетка, али износи прецизне детаље о утакмици. Детаљи поласка и карте биће објављени до краја недеље.

Како је Челси резервисао карту до Истанбула уз ново затварање?

Реал Мадрид је требало да постигне голове у западном Лондону.

Давали су бившег миљеника Цхелсеаја Едена Хазарда, посебно ван његовог старог дома. Његов други старт у три месеца, али они су били главни менаџери клуба.

Челси показује на десну страну одбране Реала. Маунтово пуцање натерало га је да га спаси Тхибаут Цоуртоис, још један играч Блуеса.

А Вернер се окренуо близу места од центра Бена Цхилвелла, али је био означен у офсајду. Само је Јамие Варди слушао више пута од Вернера (36) из Премиер лиге у свим такмичењима овог мандата.

Челси по трећи пут ушао у финале Лиге шампиона (Извор Еуроспорт)

Челси по трећи пут ушао у финале Лиге шампиона (Извор: Еуроспорт)

Након бриљантног гола Едоуарда Мендија од Карима Бенземе појачао је напоре да спаси прст. Челси би славио прву утакмицу.

Вернер је помогао да се лопта котрља и добро држи лопту. У истом пропорцији као и Н’Голо Канте, који је Хавертза изабрао из кутије.

Хавертзов чип је подигао Куртоа и погодио пречку. Али, припао је Вернеру, који је у право време био на правом месту да избије лопту преко црте.

колико је висок Осцар де ла хоиа

Хит и пропуст Вернерове дебитантске сезоне у Енглеској оличен је само неколико минута касније.

И док је Цхелсеа прекидао са мушкарцима, немачки интернационалац је изабрао погрешну лопту. Пре тога, Менди је морао бити у свом најбољем издању да преврне ударац Бенземе главом са центаршута Луке Модрића.

После 45 минута у финалу Лиге шампиона, Цхелсеа је само требао да сачува још један чист гол. За шта су били стручњаци под Туцхелом, уписавши 18 од 24 појављивања.

Али изашли су тражећи Реал и у другој рунди изашли са офанзивним блицом.

Челси је још више закомпликовао посао Реала.

Хавертз је умало закомпликовао посао Реала. Са главом главе Цезара Азпилицуете у пречки. У исто време, Тхиаго Силва је отишао необележен из ударца у Цхилвелл-у.

Одличан посао хватања Вернера је затим пустио Моунт-а на кутију под углом. Само да Енглез света гори више од шанка.

Упркос томе што је имао један од најбољих одбрамбених рекорда у Премијер лиги од када се Туцхел придружио, стопа пушке у Цхелсеају међу најнижима је (17). Показало се и како Куртоа пориче да је Хавертз пропао након што је испао.

Хавертз је замало направио Реал

Хавертз је готово закомпликовао посао Реала (Извор: Гоал .цом)

Срећа је била са Реалом ове сезоне јер је Канте имитирао Хавертзов промашај, што је Цоуртоис на терену одбио. Након што га је Вернер убацио у мрежу пре него што је Тхиаго Силва скренуо поглед са угла Моунт-а.

Реал је некако у завршној фази још увек био у сукобу. Али Челси га је на крају убио и прошао Моунт.

Разбијао је број петнаест у другом полувремену. Челси је пронашао своје клиничке границе док је Пулисиц изабрао Моунт Скуаре.

Вратио се кући како би промовисао већу слободу и срећу за играче и особље.

Укључујући пропуштене шансе, ово је била редовна утакмица Челсија. И својом победом у полуфиналу ФА купа као доказ.

Постоји природан осећај да би Туцхелова страна могла боље да прегледа Пеп Гуардиолину познату истанбулску страну.

Оно што је рекла управа

Менаџер Цхелсеаја Тхомас Туцхел каже: Ово је била још једна снажна операција пуна позитивног става. И глад, осећај постигнућа.

Главе им никад нису биле спуштене. Чак и након ових сјајних прилика, надали су се. првог дана.