Драма Лиге шампиона: Парис Едге Оут Баиерн; Крстарење Челсијем поред Порта

Који Филм Да Видите?

Лига шампиона доноси најбоље у свим клубовима који учествују у такмичењу.

Међутим, не може свако засенити своје противнике.

Паришки тријумф у Минхену

Актуелни браниоци шампиона такмичења, минхенски Баиерн, претрпели су шокантан пораз код својих последњих противника 2019/20, Парис Саинт Гермаин.

Читав свет је био подешен да сведочи како се суочавају два највећа светска тима.

Било је Бајерн Минхен против ПСЖ-а.

Париз је избацио своју најјачу поставу док је Баиерн изашао без свог главног човека, Левандовски .

Гости су повели утакмицу у 3. минуту после Килиан Мбаппе ставио лопту у мрежу кроз Неуерове ноге.

Бајерн је почео да притиска и побољшава своју игру након првог гола, али наде у повратак су патиле након што су примили још један гол преко Маркуинхоса.

Маркуинхос, који је ЦБ, погодио је поред Неуера на начин на који би то постигао центарфор.

Домаћини су добили спас у облику Цхоупо-Мотинга. Нападач, који је заменио Левандовски , упутио лопту поред Наваса из центаршута Бењамина Паварда.

Полувреме је завршено заостајањем Баиерна са 2-1. Домаћини су тражили повратак у наредном полувремену.

Њихов пут за повратак почео је одмах у другом делу. Доминирали су противницима на такав начин који свет никада није видео.

ПСГ је имао само 6 удараца према голу Бавариа погодак 31. Међу њима је само 5 Париза било на мети, а Бајерн укупно 12.

Да није било херојства и атлетичности Кеилора Наваса, ПСГ би заостао за више од 5 голова.

Голман Костарике показао је свету зашто је и даље један од најбољих упркос старости.

Бајерну је недостајао пар чизама за шутирање.

Тхомас Муеллер је изједначио за немачку страну у 60. минуту. Утакмица је изгледала као сигурна победа Баиерна, али нису могли да садрже контру француске екипе.

Килиан Мбаппе , најтраженији младић на свету, постигао је свој други гол на утакмици у 68. минуту и ​​довео своју страну у шокантно вођство главом у следећу утакмицу.

Ова победа ће се показати прилично виталном за самопоуздање играча ПСГ-а пошто желе да поврате своју доминацију у овом такмичењу.

Овом победом и држањем благе предности у 2. мечу, ПСГ изгледа да се одскочи од пораза у финалу овог такмичења прошле сезоне.

Челси држи своје

Томас Тухел и његови плавци показали су тачно зашто их се треба плашити у европским такмичењима.

Упркос трпљењу смећа против Вест Брома, Цхелсеа је појачао своју игру и играо као прави шампиони.

Због пандемије Цовид-19 која је у току, обе четвртфиналне утакмице заказане су у Севиљи.

Порто је изабран за домаћина у првој утакмици, а као резултат тога, Цхелсеа је знао да им треба добар учинак ако желе да напредују у такмичењу.

Цхелсеа је почео са уобичајеном формацијом 3-4-2-1, док је Порто средину формације променио у 4-5-1.

Мејсон Маунт, који је због суспензије пропустио последњи меч УЕФА Лиге шампиона, вратио се у стартну поставу и свету показао тачно зашто је играч број 1 Енглеске и Челсија.

Порто је утакмицу почео интензивно и доминирао. Упркос томе што су имали више удараца у циљ од Челсија, нису успели да прођу снажну одбрану плавих.

Повратак Моунт отворио је резултат прелепим преокретом додавањем Јоргинха. Плави су повели главом у првом полувремену.

Португалска страна је више притискала и показала већу отпорност, али тешко је победити партнерство Рудигера, Цхристенсена и Азпилицуете са Менди иза њих.

Челси је забио нокат у ковчег у 85. минуту након што је Бен Чилвел направио потез Фернанда Торреса из полуфинала против Барселоне 2012. године.

Цхилвелл

Цхилвелл са легендарним голом у стилу Фернанда Торресса. (Извор: ЦхелсеаФЦ)

Леви бек је прошао голмана Порта и послао лопту кроз мрежу.

Челси сада има укупну победу од 2: 0 и ово ће искористити у другом делу, који ће се одиграти 14. априла у Севиљи.

Одсуство Левандовског изазива борбу

Роберт Левандовски тренутно пати од повреде колена. Пољски нападач истегнуо је лигамент у колену и наводно је вани четири недеље.

Роберт је задобио повреду током једне од својих међународних утакмица. То је један од разлога зашто навијачи мрзе Интернатионал Бреакс средином сезоне.

Левандовски је тренутно најбољи нападач света и један је од главних извођача минхенског Бајерна.

Осим Роберта, Баиерн нема ниједног доброг, висококвалитетног нападача. Једина доступна опција као нападач је Цхоупо-Мотинг.

Упркос повратку на тренинг, повреда Левандовског и даље га искључује за реванш против ПСГ-а.

да ли Аарон Родгерс има жену

Баиерну ће дефинитивно недостајати клинички циљеви и циљеви који су им очајнички потребни.