Нба

Брооклин Нетс на врху Истока: Кирие напредује док Јамес одлази због повреде

Који Филм Да Видите?

Брооклин Нетс су се попели на прво место на истоку пошто су у среду увече победили Хоустон Роцкетс са 120-108 у Барцлаис Центру.

Нетси су дочекали Хоустон Роцкетс на утакмици, Нетси су се надали првом месту, а Роцкетси желе победу.

Стартер Роцкетса почео је снажно са 42 поена у првој четвртини, а Нетс је пао само 29 поена.

Ракете су постигле осам од својих првих девет хитаца, укључујући свих пет покушаја у 3 поена.

Сходно томе, водили су 24-6 у пет минута игре. Роцкет’с Ирвинг је постигао осам узастопних поена са пар тројки да би смањио резултат.

Али Ракете су наставиле да се крећу у офанзивном смеру шутирајући укупно 15 од 19 укупно и 7 од 9 из распона од 3 поена у првој четвртини да би повеле 42-29.

Мреже поздрављају Ракете

Мреже поздрављају ракете (извор: иоутубе.цом )

У међувремену, Ирвинг и Харден су комбиновали 26 поена Бруклина у првој четвртини. До полувремена, Ирвинг је имао 18, а Харден 17.

А Нетси су у првом полувремену постигли само 4 од 18 тројки и изгубили су 11 поена

Рокетси воде са 82:69 са пет минута до краја у трећој четвртини. Нетсима је био потребан неко да појача резултат и смањи резултат.

Кирие Ирвинг појачао за Нетс.

Након што су Ракете водиле 82-69, Нетс је појачао. Ирвинг је започео серију од 12-0 са шест бодова.

Затим је Гриффин направио преокрет, укључујући игру за три поена. Потом је Ирвинг испустио тројку упркос томе што га је Харкетс Роицес чувао.

То је смањило резултат и довело Нетсе на 82-81. Након тога Тимотхе Луваву-Цабаррот је пао тројку и ускоро је Брооклин повео 86-85.

Кирие Ирвинг води Нетс

Кирие Ирвинг води Нетс (извор: нетсдаили.цом )

То је било прво вођство у утакмици за Нетс, пре него што су Роцкетси повели са 87-86 у четвртој четвртини.

Нетси су остали без свог звездаша Јамеса Хардена док улазе у четврту четвртину.

Било је Кирие Ирвинг током целе утакмице, завршио је са 31 поеном, 12 асистенција и четири скока како би помогао Брооклину да победи, победивши Роцкетсе са 120-108.

Ирвинг је преузео контролу над руковањем лоптом, а Јамес Харден је приморан да неочекивано напусти игру.

Ирвинг је одиграо своју улогу са великим успехом пошто су Нетси добили утакмицу против Роцкетса.

Испао му је дабл-дабл за победу Нетса над Роцкетсима.

Без Јамеса Хардена у игри, притисак ће бити настављен Кирие Ирвинг да победи за Нетсе.

Кирие је добио потребну подршку од својих саиграча.

Осим тога Кирие Ирвинг , Блаке Гриффин дао је Нетсима добре минуте са клупе завршивши са 11 поена, шест скокова и четири асистенције.

Слично, Ницолас Цлактон поново је провео солидну ноћ са клупе.

Пошто је за 21 минут убацио 12 поена, осам скокова, једну асистенцију и велику блокаду.

Јое Харрис је дао допринос за Нетс и завршио са 28 поена при 7-оф-12 гађању из дубине.

Такође је у последњем минуту погодио узастопне бодеже за 3 поена како би запечатио победу. Победа је дала Нетсима рекорд 33-15 у сезони.

За Роцкетсе, тим је предводио Кевин Портер Јр са 20 поена за 31 минут, праћен од Дануел Хоусе Јр са 18 поена за 30 минута.

Са губитком, Хоустон пада на 13-34 годишње.

Јамес Харден одлази у трећој четвртини због повреде.

Харден је био феноменалан током ове сезоне, посебно у марту и носио је Нетсе без других кључних играча за подршку.

Нетси су ушли у ову игру са Јамесом и Кириеом да се ослоне.

Али како су Нетси ушли у треће место, Јамес је изашао из игре због повреде.

Јамес Харден је приморан да напусти друго полувреме са преосталих 4 минута до треће четвртине због повреде тетива.

Харден је претрпео стезање у десном тетиву те се није вратио четврту четвртину.

Пратићемо то. Немам много да вам кажем, рекао је тренер Стеве Насх после утакмице. Уверени смо да то није дугорочна ствар.

Јамес излази из игре против Роцкетса

Јамес напушта игру против Роцкетса (извор: нба.цом )

Нетс анд Роцкетс су након три четвртине били у конкурентној кошаркашкој утакмици са скором 91-89 почетком четврте четвртине.

Харден је за 27 минута за Нетсе успео да постигне само 17 поена, 8 скокова и 6 асистенција.

Нетси су већ у прекиду са Кевином Дурантом који се такође суочава са повредом тетиве која га је држала по страни протеклих неколико месеци.

Ако Харден пропусти и друге игре, онда ће Нетс морати да се ослони на Ирвинга. То није ништа ново за Нетсе.

Пошто су углавном били без све три суперзвезде здрави или у саставу у исто време.

Ово је лоша вест за Јамеса Хардена који ове године игра као водећи играч МВП -а.

је магија Џонсон милијардер

Он у марту даје близу трипл-дабл по утакмици, у просеку са 28,9 поена, 12 асистенција и 9,9 скокова по утакмици.

Нетси су у овај меч ушли са 10-2 рекорда овог месеца, што је ефектно лансирало Хардена у разговор о НБА МВП-у.

Више за Брооклин Нетс

Више о Јамесовој повреди тек ће бити објављено, али Нетс и Јамес се надају да то неће бити дугорочно.

Након победе, Нетси сада заузимају прво место у источној конференцији и стоје на 33-15.

Нетс ће се вратити у акцију овог четвртка пошто тим угошћује Цхарлотте Хорнетс, а касније ће се у недељу суочити са Цхицаго Буллс -ом.