Вести

Доминација Баварске и даље се наставља: ​​Дер Классикер који треба дуго памтити

Који Филм Да Видите?

Бајерн из Минхена задржао је прво место у Бундеслиги након што је победио Дортмунд.

Бајерн Минхен повратили прво место у Бундеслиги после победе над Борусијом Дортмунд у суботу у Аллианз Арени. Оно што су други видели као победу, ми то видимо као „ баварска доминација . ’

Гостујући тим је повео утакмицу после норвешког младића Ерлинг Хааланд постигао за госте у прва два минута. Халанд је потом удвостручио резултат у деветом минуту меча када му је асистирао Белгијанац Тхорган Хазард.

шта сада ради Самми Соса

Гости су постали друга једина екипа која је постигла два гола пре него што је сат погодио Баиерн од десет минута откако је МСВ Дуисбург то постигао 1977. године, где је Роналд Ворм постигао два гола.

Гости су имали прилику да утроструче резултат, али је Томас Меуниер пропустио златну прилику. Убрзо након тога Роберт Левандовски је вратио домаћине у игру у 26. минуту након што је постигао погодак уз помоћ Лероиа, Сане-а.

Исто тако, пољски нападач је изједначио непосредно пре полувремена након извођења пенала. Чинило се као да је могућ повратак на помолу.

Тада су људи Ханси Флицка први пут на утакмици повели када је Леон Горетзка погодио из д-бокса и повисио на 3-2.

На крају, Левандовски је запечатио победу својим хаттрицком против својих бивших послодаваца путем Алпхонсо Давиес ‘Помагати.

Овом победом, Баиерн преузима свој трон на врху немачке Бундеслиге и тренутно је 2 бода испред РБ Леипзиг-а, који је на трећем и 10 бодова од трећепласираног ВФЛ Волфсбург-а.

Ево неколико за понети из игре:

Борбени Дортмунд

Првих 10 минута игре изгледало је као да је Дортмунд бољи тим, Халанд је два пута постигао погодак и донео гостима непредвиђено вођство.

Имали су прилику да поведу са 3: 0, али Тхомас Меуниер је пропустио златну прилику која је скупо коштала. Убрзо након промашаја, домаћин се вратио у игру са 2-1.

Иако су БВБ низали добре перформансе, нису могли да издрже исту форму против Баиерна и примили су још један гол одмах након полувремена.

Борба се наставила од почетка другог полувремена за Терзићеве људе јер нису могли да пронађу други план. На крају је Дортмунд током утакмице забележио само 4 шута у гол.

Спорт и ЦОВИД-19: Мало спортиста пати од срчаних болести након ЦОВИД-а >>

Врх Баиерна

Након што су смањили резултатом 2: 0 у року од 10 минута, то је био знак за узбуну за људе Ханси Флицк да се концентришу и увере да наступају на врхунцу како би изједначили и преузели контролу над мечем.

Роберт Левандовски био је клинички читаву утакмицу, али не бисмо требали искључити Горетзку, Санеа и Алпхонсо Давиес јер је њихов допринос био подједнако пресудан за узвратну борбу. Баварци се чине сигурнијим него икад раније да успешно одбране своју титулу.

Господин. Деад-Сет Халланд

Иако је био део губитника, норвешка сензација била је спремна да одмах на самом почетку постави сјајан приказ.

Невероватно је започео постигавши два гола пре него што је сат откуцао 10-минутно време и поставио изазов Левандовском и његовим Баварцима.

колико има Пит Царролл тренер Сеахавкса

Иако су домаћини прихватили изазов и успели, Ерлингови наступи настављају да шокирају свет без обзира на то како остатак екипе Дортмунда наступа.

Супериор Левандовски

Роберту је требало готово читаво прво полувреме да измакне циљ. Бивша звезда БВБ-а растргала се у срцу свог бившег клуба, а једном када започне, тешко да постоји нешто што би неко могао да учини да га заустави.

Баварска доминација

Роберт Левандовски (Извор: Тхе Гуардиан)

Левандовски је на крају био човек меча са своја три гола из укупно девет шутева, што је било више од укупног броја покушаја Дортмунда.

Црвени из Минхена или Црвени из Лајпцига?

Резултатом који Баиерну даје прво место у лиги, ефикасно чини трку за победника двоседом. РБ Леипзиг је једина екипа која је довољно близу да изазове рекордне шампионе, док је ВФЛ Волфсбург трећи са 10 поена разлике.

Овим поразом, Боруссиа Дортмунд је тренутно 16 бодова изнад првог места и суочава се са потешкоћама у борби за аутоматско квалификационо место УЕФА Лиге шампиона, а камоли за титулу.

Остале екипе попут Баиерна из Леверкусена и Ајнтрахта из Франкфурта су међу првих 4, али реално су изгубиле превише.

Шта је са младим звездама Дортмунда?

Са лошим резултатима попут овог, будућност младих звезда попут Халанда, Јадон санцхо , и Гио реина подиже обрве према свету јер нису сигурни да ће обезбедити европски фудбал за предстојећу сезону.

Нови тренер у Марцо Росе-у могао би предложити могућност побољшања црно-жутим тимовима.

Као што је раније поменуто, случај играча, од којих су Санцхо и Гио реина недостајали у минхенској утакмици, остали у саставу након завршетка сезоне. Пре болне обнове вероватно ће се догодити више од једног излаза.