Фудбал

Барселона 3-3 Леванте: Барселона је изгубила вођство од 2: 0

Барселона је изгубила вођство од 2: 0 и видела да се њихова Ла Лига нада да ће добити велики неуспех када су играли са Левантеом.

Лионел Меси је довео госте у предност са врло добро контролисаним ниским волејем. Пре него што су удвостручили вођство док се Педри окретао Оусмане Дембеле ’Крст након Месијеве лопте.

колико је синова имао Мухамед Али

Али Гонзало мелеро кренуо један назад, и Слика резервног места Јосе Луис Моралес-а отворили резултат 2-2.

Барселона се снажним ударцем Дембелеа вратила у вођство. Али Сергио Леон је касно за Леванте пронашао задњи део мреже.

Барца се попела на друго место, изнад Реал Мадрида, али би била победа испред. И један бод заостатка за лидером Атлетицо Мадридом, који има утакмицу у гостима.

Атлетику су преостале три утакмице и биће првак Шпаније први пут од 2013-14. Да би их све победио.

Везњак Барце Сергио Бускуетс признао је да су шансе његовог тима за победу у 27 Ла Лиги мале.

Постоји врло мало опција које су нам на располагању за освајање лиге сада, рекао је.

Звучи лоше. Нисмо могли да победимо у утакмици и добро смо започели. Добили смо предност и други гол.

Али трећу нисмо могли добити. Као што се толико пута догодило, грешке су нас довеле у заблуду.

Ова тачка нам значи врло мало. Нисмо представљали своју тачност и они су је искористили у потпуности.

Имали смо своје шансе, али већ смо платили грешке. А нисмо имали добру другу прилику.

Ми смо криви и ми смо се посветили. И дозвољавамо тимовима да постигну гол када се суоче са нама.

Коеман је био збуњен када га је Барселона одбила.

Чинило се да је Барселона имала потпуну контролу након што је у прва 34 минута постигла два гола. Суочити се са екипом Левита којој је био потребан један поен како би били сигурни да су избегли испадање.

Међутим, како је дефанзивац Серги Роберто ушао у необичну одбрамбену позицију, екипа Роналда Коемана почела је да делује слабо и попустила је два пута за три минута.

Мелеро се попео изнад одбране Барселоне и вратио гол. А Месси је неопрезно изгубио контролу над вођством од 30 метара, Моралес је гласао за прво изједначење Левантеа.

за коју екипу је играо Драимонд Греен

Роналд Коеман (Извор: Фубо ТВ)

Дембелеов гол, који је досуђен након судијске провере у видео снимку, пресудио је да Антоине Гриезманн није погрешно реализовао.

Левантов Јорге Мирамон вратио је вођство гостију. Али Леон је наставио са Герардом Пикуеом да постигне трећи брзи гол.

У другом полувремену нам је недостајало енергије. И не знам шта да радим током паузе, јер смо били високо у првом полувремену, рекао је Коеман.

Изненадили су нас постигавши три гола. И немам објашњење - не знам зашто се то догодило.

Снажна, спуштена и врло опуштена. Читав тим у одбрани није био на потребном нивоу. Освојити три гола за 45 минута је највећа ствар за овај тим.

Барселона је прошлог месеца победила на Купу краља, али је из Лиге шампиона изашла у претходних 16. И могла би да пропусти шпанску титулу другу узастопну сезону.

Атлетицо ће постићи четири бода ако победи у свом мечу прса о прса у среду код куће. Против петопласираног Реал Социедада, пре него што Реал Мадрид у четвртак игра са Гранадом.