Нба

Андрев је надмашио Степхена док је ГСВ запањио да је прво поставио Сунца

Који Филм Да Видите?

Ноћу након што су победили 1. носиоца Утах Јазз-а, Голден Стате Варриорс су поново запрепастили НБА, победивши 2. носиоца Пхоеник Сунс-а 122-116 данас у Цхасе Центер-у.

Степхен Цурри Касна тројка против Јута Јазз-а донела је Варриорсу победу од 119-116.

Победом над Утахом, Варриорси су изборили место на НБА плеј-ин турниру.

Сада је победом над Сунсима Варриорс држао пола утакмице испред Мемпхис Гриззлиеса, који су заузели 8. место у западној конференцији.

Заједно са најбољим играчем ГСВ-а, Степхен Цурри и други играчи су блистали својим невероватним играма.

Шутерски чувар ГСВ-а Андрев Виггинс надмашио је најбољег играча и звезду ГСВ-а Степхен Цурри и повео семафор.

Слично томе, Драимонд Греен је испустио трипле-доубле, Јордан Пооле је испустио невероватне игре, а појачали су се и други играчи.

Вечерас су Варриорси и вечерас показали свој тимски напор да победе Сунс.

Ово је трећи сусрет ове сезоне са Сунсима који су оба пута победили Варриорс.

Али трећи пут бољи тимски напор Варриорса помаже у поразу Сунса.

Пхоеник Сунс су повели у првој четвртини.

Кент Баземоре из ГСВ-а отворио је четвртину постигавши тројку из угла доносећи Варриорсима прво вођство у вечери.

Обе екипе су изједначиле 5-5 након што су одиграле минут и по у првој четвртини.

Цурри је испустио распоред дајући предност Варриорсима. Сунци су заостали за Варриорсима чак четири бода.

Али убрзо је Пхоеник повео један бод са 6:57 преосталих у четвртини на 15-14.

Драимонд Греен је испустио тројку доводећи Варриорс до вођства.

Кент Баземоре је потом испустио распоред одмах након тога продужавајући вођство Варриорса на четири бода.

Цхрис Паул и Девин Боокер узастопно у кантама за Сунс повели су Варриорс-е на пола игре.

Греен-ов лоб Андрев Виггинс-у и Виггинс-овом закуцавању вратили су предност Варриорсима.

Међутим, Сунце је пробило одбрану Варриорса преузимајући суморно вођство са преосталих 2:45 у четвртини на 27-23.

Скакач Цхрис Паул из унутрашњости лука довео је Сунси у предност од 6 поена. Јае Цровдер је у следећем поседу постигао тројку приморавши Варриорс на одузимање времена.

Сунси су повели са једанаест поена разлике, а минут игре је остао до краја.

Варриорси су пали 13 поена 36-23 када је сат показао 58,6 секунди.

Тада је коначно Вигинс постигао кош за Ратнике. Али Девин Боокер је одговорио на десни бек.

А Степх је погодио одмах након што је смањио вођство на 11 поена, а Виггинс је пуцао иза лука и смањио вођство на 8 поена, а све у последњих неколико секунди преостало је да заврши четвртину.

У другу четвртину су ушли 29-38 са вођством Сунса.

Сунси су одржали вођство у другом.

Варриорси су заостајали за Сунсима са 13 поена 45-32, отприлике три минута у другој четвртини.

Тада је Јордан Пооле извукао фаул постигавши кош, међутим Сунс је одговорио десним беком одржавајући вођство.

Јордан је постигао још један кош смањујући вођство на десет поена. А Јевон Цартер је узвратио трицом.

Степхен погађа тројку на другом крају за Варриорс. Цровдер одговара уз помоћ сопствене тројке.

Ишли су напред и назад и постигли погодак док су Сунси и даље били у вођству од 57-44 са 4:31 секунде преостале у четвртини.

Доле 16 поена, Базе море је извукао фаул док је возио до коша након крађе за Боокер-а.

Варриорси су серијом 6-2 привели утакмицу на 10 поена пошто је Јуан Тосцано-Андерсон бранио Девина Боокер-а од гола за Сунс.

И јаке офанзивне игре Ратника.

одакле је оскар де ла хоја

Варриорси су и даље имали 10 поена заостатка на крају четвртине, али Виггинс је положио право на зујање и смањио вођство на 8 поена, завршавајући четвртину.

Четвртина се завршила 66-58, Сунси су били у вођству.

Сунца настављају да доминирају Ратницима.

Упркос одличним играма са стране Варриорса, они су и даље били иза Сунса на половини утакмице.

Ово се наставило у трећој четвртини, јер је Цхрис Паул отворио трећу скакачем средњег домета.

Степх је погодио тројку одмах након Паул-овог скакача преко њега.

Ишли су тамо-амо и забијали канте одржавајући међусобни јаз.

Варриорси су показали сјајан тимски рад како би скратили заостатак и спустили 10 поена на 82-78 са још око четири минута игре.

Али Боокер је искористио сваку прилику која му је пружена да одржи Сунса у предности.

Слично томе, Степх је такође ризиковао, извлачећи фаулове заједно са кантама да би Варриорси остали у игри.

Пооле и Боокер показали су дуел од три поена у последњем минуту четвртине.

А четвртина се завршила 98-92 са поново водством Сунса.

Варриорс су се вратили да поразе Сунс.

Од почетка четвртог, Варриорси су сви отпуштени.

Како су започели четвртину са серијом 6-2, довели су утакмицу до два поена.

Ипак су и даље заостајали за Сунсима пошто је Цраиг погодио тројку продужујући вођство на пет поена касније.

Виггинс који је раније показао сјајне игре наставио је исто и у четвртом, пошто је извукао фаул испуштајући кош да би одмах одговорио на Сунс.

Сви су били изједначени 103-103 са преосталих 7:06 у четвртини.

Паул је затим погодио скакача средњег ранга преузимајући вођство за Сунс. Степх је такође одговорио десним беком скакачем да поново изједначи утакмицу.

Боокер је погодио тројку у следећем поседу Сунца и Виггинс је закуцао Греен-ов пас за одговор.

Овако су ишли напред-назад бацајући канте, бранећи се са последња три минута на сату.

Три поена Андрев Виггинс-а изједначили су утакмицу. А Паул десни бек са три поена вратио је Сунца у вођство.

Јуан је погодио тројку за узврат, Паул је изједначио игру, а Пооле је погодио још једну тројку да Варриорси поведу.

Вигинс је потом погодио скакача да би повећао вођство на пет поена за Варриорс.

Али, Сунци су одмах одговорили када је Црафорд погодио тројку.

Степх је упуцао леворуку да побиједи сат за шут, поново повећавајући вођство.

Смањивши за 16 поена у једном тренутку, Варриорси су се вратили и повели са 116-120 са 42,7 секунди преосталих утакмица.

И на крају завршили меч 122-116 са вођством од 6 поена.

Ратнички тимски рад за победу

Варриорс у последњих неколико месеци приказују представе које се од њих нису очекивале на почетку сезоне.

Дубс победили бр.1 јазз (извор: твиттер )

Ово је дефинитивно победа у карактеру, рекао је нападач Варриорса Драимонд Греен. Пуно говори о расту овог тима. Пре неколико месеци вероватно бисмо изгубили ову утакмицу до 40. То је велики раст.

Али последња и вечерашња утакмица изненађују све још више јер су победили 1. носиоца Утах Јазз-а и 2. место Пхоеник Сунс-а.

Учинили су то леђа уз леђа.

Све се ово догодило док су сви у саставу Варриорса поравнавали своју игру.

А тим се појачао када су Цурри-а добро бранили други тимови.

Само смо се држали тамо, рекао је тренер Варриорса Стеве Керр. Било им је 16 у првом полувремену и очигледно су радили сјајан посао на Степху ( Степхен Цурри ) и висили смо тамо и наставили да померамо лопту и верујемо једни другима, а момци су појачали и направили велике шутеве и велике игре низ потез.

Вечерас су сви блистали својим играма дајући им четврту узастопну победу.

Варриорси су победили док је Андрев Виггинс водио на семафору надмашивши Степх.

Андрев Виггинс је надмашио Степхен Цурри водећи на семафору, испустивши 38 поена, 7 скокова и 3 асистенције.

У првом полувремену је шутирао 10-од-13 са пода, док је остатак екипе био 15-за-37.

Изашао сам покушавајући да будем агресиван, рекао је Виггинс. Осећам да то сви желе да урадим и то покушавам да урадим са обе стране пода.

Одговара на звоно, одбрамбено, увредљиво, рекао је Драимонд Греен. [Уторак] био је невероватан. Можете то видети од почетка.

Нападао је, добивао је офанзивне скокове, ударао скокове, ушао у стативу.

Греен је додао, постигао је сваки могући начин. Наставио је да расте. Било је сјајно гледати његов раст.

Момак којег је много људи отписало у каријери и само рекао: ‘О, он ће добити својих 20 бодова, и то је то.’ Заиста је закорачио у изазов.

Семафор екипе Варриорс.

Степхен Цурри направио 21 поен, 3 скока и 6 асистенција.

Слично томе, Кент Баземоре је испустио 17 поена уз 3 скока и 2 асистенције.

А Драимонд Греен је направио трипле-доубле постигавши 11 поена, 10 скокова и 11 асистенција.

Јордан Пооле је водио клупу Варриорса спуштајући 20 поена и 4 скока играјући 20 минута.

Варриорси су се вратили до победе упркос снажном старту Сунса.

Морамо да се крећемо и да нам буде удобно у овим окружењима и нисмо то радили доследно, рекао је тренер Сунса Монти Виллиамс.

Утакмица је ишла нашим током, раздвајали смо их у првом полувремену, а онда се дешавало неко цвркутање и нека глупост, чинило се да се то променило и да морамо бити у стању да будемо стабилни.

Пхоеник Сунс семафор.

Упркос поразу, Сунси су постигли добар резултат на табли.

колико је риззо од младунаца

Девин Боокер је водио семафор за Сунс, испуштајући 34 поена, 7 скокова и 4 асистенције.

Цхрис Паул је испустио доубле-доубле, постигавши 24 поена и 10 асистенција уз три скока.

До сада смо имали заиста добру регуларну сезону, али мислим да је интензитет ових утакмица добар за нас. Рекао је Паул.

Наставићемо да учимо од њих. На крају, добили смо млад тим и све ове ситуације у којима смо се нашли су нам нове. Наставићемо даље.

Слично томе, Јае Цровдер направио је 20 поена, 2 асистенције и 4 скока.

Док је клупу водио Торреи Цраиг, који је постигао 8 поена, 4 скока и 2 асистенције.

Сунси угошћују Портланд Траил Блазерс у последњој домаћој утакмици у четвртак, док Варриорс у петак увече угошћују Нев Орлеанс Пелицанс.